השפעת האירוע באיה נאפה: האם בשנת הלימודים הקרובה יזכו תלמידי התיכונים בראשון לציון לשיעורים בנושא חינוך מיני? בימים אלו פועל תושב העיר והפעיל החברתי ולד קפוסטין, שגם היה חבר בוועדה לקידום הילד בעיר, לטובת הכנסת שיעורים אלו כחלק ממערך הלימודים בעיר.

חינוך מיני | צילום המחשה: pixabay

"כמעט מדי יום אנו נחשפים למקרים מזעזעים כמו מקרה קיום האורגיה בקפריסין, חשיפת תמונות בעירום של נערות,סרסרות בקטינים וכדומה", כתב קפוסטין במכתב שנשלח למחזיקת תיק החינוך בראשון לציון, ליאל אבן זוהר.

"בקדנציה הקודמת כשהייתי חבר ראש הוועדה לקידום מעמד הילד, יזמתי על כך דיון ועל פי בקשתי נערכו שתי ישיבות. בכל אחת מהישיבות דנו באפשרות להכניס שיעורים שעוסקים בחינוך המיני בתוך מערך הלימודים. לצערי, למרות שנציגי הנוער תמכו בעמדתי, כמעט ולא נעשה דבר בעניין ולא גובשו שום תוכניות עבודה לשיפור של הנושא".

קפוסטין מבהיר כי הוא אינו מתייאש. "לאור אותם מקרים רבים שציינתי לעיל, מבקש שוב להעלות את הנושא ללא דיחוי, על מנת לגבש את הדרך הפעולה האפשרית בכדי לתת מענה מהיר וראוי לסוגיה".

ומה אומרים תלמידים בעיר? לדברי מאור משה, העולה לכיתה י"ב, יש מקום לשלב זאת בתוכנית הלימודים. "אי אפשר לטעון שאנחנו לא יודעים על זה דבר כי הכל היום נגיש באינטרנט ואף אחד לא תמים לחשוב שאנחנו לא מבינים מה זה אומר. אבל אני בהחלט חושב שיש מקום להכניס את נושא ההשלכות של מתירנות מינית שמביאה למקרים של פורקן כמו שכולנו ראינו שקרה בקפריסין".

מחזיקת תיק החינוך בעירייה, ליאל אבן זוהר: "בעקבות פניות פרלמנט הנוער ואירועים שכולנו נחשפנו אליהם לאחרונה, החלטנו לתגבר את נושא החינוך המיני בעיר לבני נוער במערכת החינוך, לרבות סיכונים, יחסים בין המינים, זוגיות שוויונית ומכבדת, ועוד.

"בנוסף, כל הנושא של מגדר יכנס לתכנית לימודי 'בת/בת מצווה' המתוכננת בשנת העבודה הקרובה. יועצת מיוחדת לנושא תגיע לשוחח עם מנהלי בתי הספר בישיבת ההיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים".