נוסעי קו 83 של אגד, הנוסע מראשון לציון לתל אביב, חוו דקות ארוכות של פחד כאשר נוסע עצבני עלה לאוטובוס, התעמת עם הנהג ואף תקף אותו. על פי החשד, הריב החל לאחר שהנהג העיר לו שעלה להסעה עם סיגריה בוערת. כתב אישום הוגש נגד הנוסע. 

תחבורה ציבורית. המחשה | צילום: איילת רוטה-גבאי

המקרה המדובר אירע לפני כחודש, סמוך לשעה עשר וחצי בלילה. כאשר הגיע נהג האוטובוס לרחוב משה דיין, עצר בתחנה והמתין לנוסע שיעלה לרכב כדי להמשיך בנסיעה. למרות האיסור לעשן במקומות ציבוריים, העדיף הנוסע שלא להתייחס להוראות ונשף את עשן הסיגריה לעברו של נהג האוטובוס.

בתגובה לאקט החצוף, העיר לו הנהג בתקיפות שאסור לעשן באוטובוס ואף ציין כי העשן חנק אותו והוא לא מבין מדוע האיש עשה זאת. שיחה זו בין השניים הסתיימה בחילופי קללות והנוסע המשיך והתקדם לחלקו האחורי של האוטובוס.

דקות ספורות לאחר מכן, כשכבר היה נדמה שהתקרית הסתיימה, ניגש הנוסע לעבר הנהג ואחז בכוח בחולצתו, תוך שהוא מפריע לו להתרכז בנסיעה ומסכן את שלום הנוסעים. הנהג המופתע ניסה להשתחרר מאחיזתו של התוקף ורק התערבות של נוסעים שהיו במקום הצליחה להפריד בין השניים.

הנוסע האלים לא ויתר והיכה את הנהג באגרוף בפניו ולאחר מכן בעט בו בחוזקה תוך שהוא מקלל אותו.

בשלב זה, כשהאוטובוס עצר בתחנה, לחץ הנוסע על כפתור פתיחת הדלת, ירד מהרכב ונמלט מהמקום. נוסעים באוטובוס התקשרו למשטרה שגבתה עדות והחלה בסריקות אחר הנוסע האלים.

לאחר חיפוש שנמשך כמה שעות, אותר החשוד והועבר להמשך חקירה בתחנת המשטרה המקומית. נהג האוטובוס נפצע בתקרית ונגרמו לו שטפי דם.

בשבוע שעבר,כאמור, הוגש כתב אישום נגד הנוסע בגין תקיפת עובד ציבור ואיומים. מדובר באדם בעל עבר פלילי עשיר שתלוי נגדו עונש מאסר על תנאי שכעת, על פי הצפוי, עשוי להיות מופעל נגדו.