עבודות בנייה ליד בית ספר בראשל"צ | צילום: יונתן בר

הסערה, שבעקבותיה הוחרפו הנהלים, החלה בעקבות תמונה אחת שבה נראים ילדי גן 'רקפות' בשכנות הרקפות, הסמוך לשיכון המזרח שנמצא בתנופת בנייה, כשהם משוחחים עם פועלים מאתר בנייה סמוך. 

צלם התמונה היה יונתן בר, הורה לילדים שנכח בשעות הצהריים המוקדמות בביתו, והבחין במתרחש. "הייתי בדירה וירדתי למטה לכיוון גן הילדים, ואז הסתכלתי לשם וראיתי שני פועלים עומדים שם ומדברים עם הילדים. עמדתי מהצד השני של הכביש, וראיתי אותם עומדים שם כמה דקות. שואלים את הילדים שאלות ומקבלים מהם תשובות, כשהילדים מצביעים לכל מיני מקומות".

בר מספר שביקש מתושב אחר להתלוות אליו, והם החלו לצעוד לכיוון הגן. "כשהם ראו שאנחנו מתקרבים, הם הפסיקו לדבר עם הילדים ומיהרו לעזוב את המקום", הוא אומר. "קראנו להם לעצור ואמרנו להם שאנחנו רוצים לדבר, אבל הם סימנו לנו בידיים שהם לא מבינים על מה אנחנו מדברים ונעלמו בתוך אתר הבנייה".

האירוע הסעיר את ההורים בגן הילדים ובבתי הספר הסמוכים, ולמקום הוזעקו משטרה ופיקוח עירוני. "הבטיחו לנו שזה לא יקרה שוב ויגבירו את הפיקוח", אומר בר.

בעקבות כך אכן הודיעה העירייה היום (ראשון) על הגברת האבטחה ותדירות הסיורים במוסדות חינוך שלידם נמצאים אתרי בנייה. 

גם מחזיק תיק הביטחון, מקסים בביצקי, מאשר את האירוע, ואומר: "אכן קיבלנו תלונות על מה שקרה בגן רקפות והחלטנו להגביר שם את האבטחה. גם במוסדות חינוך נוספים שממוקמים ליד אתרי בנייה ייערכו סיורי אבטחה בתדירות גבוהה הרבה יותר".

בשלב זה החליט גם חבר המועצה ויו"ר האופוזיציה דורון אוזן להגיש מחדש את הצעתו להוספת מאבטחים במוסדות הסמוכים לאתרי בנייה. במועצה הקודמת עוד בהיותו חבר בקואליציה של דב צור הוא העלה זאת וההצעה אושרה אך לא יושמה. כעת הוא מעלה אותה שוב בתקווה שהפעם היא תצא לפועל. 

בעירייה ביקשו להבהיר כי הצוות החינוכי שהה במקום וביקש להשיב להם כדור שעף מחוץ לגדר. הילדים עמדו בצד וצולמו כשהם ליד הפועלים. בפועל לא הייתה כל שיחה ביניהם.