בית העלמין בראשל"צ | צילום: חברה קדישא ראשל"צ

ערב יום הכיפורים תש"פ החל היום (שלישי) הוא העמוס ביותר בשנה מבחינת המבקרים בבתי העלמין בישראל. כדי להיערך להמוני המבקרים נעזרת חברה קדישא ראשל"צ בפקחים עירוניים שמסייעים בשמירה על הסדר מחוץ לבתי העלמין, וגם בחברת אבטחה פרטית.

מאחר וצפויים לפקוד את בית העלמין אלפי מבקרים, יש צורך לשמור על הסדר בתוככי בית העלמין, היכן שאין לפקחי העירייה סמכות ולכן, לטובת הציבור ושמירה על הסדר, החליטו לשכור מספר מאבטחים מחברת "שי רושו". המאבטחים יוצבו בשתי הכניסות לבית העלמין 'גורדון' ומאבטח נוסף יסייר בין הכניסות.

"המטרה היא למנוע חסימת מעברים, לאפשר נגישות לכלל הציבור בצורה מכובדת ונאותה וגם למנוע חסימות מיתרות של כניסת אמבולנסים", אמר מנכ"ל קדישא ראשל"צ, ישראל הורוביץ. לדבריו, לעיתים יש פעילות של רוכלים, או של אנשים שמבצעים "כפרות" ואגב כך חוסמים את המעברים ומקשים על התנועה.

הורוביץ הזכיר כי לאחרונה השיקה קדישא אפליקציה חדשה , GRAVES אשר נועדה להכווין את הציבור לקבר של יקיריהם בקלות ובנוחות. בראשון לציון מופו לשם כך כ-50 אלף קברים וניתן להיעזר באפליקציה. עם זאת, לטובת הציבור, גם השנה נערכים במשרדי קדישא ראשל"צ עם מענה טלפוני לטובת מידע על מיקום קבר ואם יש צורך, גם הכוונה טלפונית מנציג החברה, במספר הטלפון: 03-9665522.

כזכור, לקראת חגי תשרי, נערכה חברה קדישא ראשל"צ עם צוות פועלים גדול, אשר הכשירו וניקו בצורה יסודית את בתי העלמין. בנוסף, הוצבו שירותים כימיים מעבר לשירותים הקיימים, על מנת לתת מענה לציבור שצועד מרחקים גדולים.