ביום ראשון הקרוב תתקיים בראשון לציון בשעה 19:00 עצרת לציון 30 לפטירתו של האדמו"ר מקאליב, הרב מנחם מנדל טאוב זצ"ל.

אחד מגדולי מנציחי השואה. ההזמנה לאירוע

עיריית ראשון לציון בשיתוף המועצה הדתית, הרה"ג משה נחשוני שליט"א חבר לשכת הרבנות ומרכז מוסדות קאליב, יזמו את האזכרה שתתקיים בבית הכנסת המרכזי בקריית קאליב.

בעצרת ישתתפו ראש העירייה רז קינסטליך, רב העיר הרב יהודה הלוי וולפא, ראש המועצה הדתית ישעיהו מלכא, רבנים, אישי ציבור, חברי מועצה, אנשי קהילת קאליב ועוד. בעצרת תוקרן מצגת על חייו ופועלו של האדמו"ר מקאליב.

האדמו"ר מקאליב נפטר בגיל 96 ימים ספורים לפני יום הזיכרון לשואה ולגבורה. האדמו"ר היה ניצול שואה ונחשב לאחד מגדולי מנציחי השואה במאה ה-21.

הוא תיקן אמירת שמע ישראל בסיום כל תפילה לזכר הנספים ועודד אמירת "שמע ישראל" כזכר לקדושי השואה בסיום עצרות המוניות בציבור הדתי והחרדי. בשנותיו האחרונות החל במפעל אנציקלופדיה לשואה לציבור החרדי ופעל להקמת מוזיאון לשואה עבור הציבור החרדי שיהיה מוזיאון משלים ליד ושם.

"האדמו"ר, שאיבד את כל משפחתו בשואה, עלה לישראל ובשנת 1963 ייסד את שכונת קאליב בראשון לציון אליה הגיע יחד עם חסידיו. גם כשעזב את העיר מורשתו נותרה אתנו. בחייו, בהתמודדותו, במעשיו, בהנצחה שהנציח, בתורה שלימד, בחינוך שהנחיל ובקהילה שהוביל, הוכיח האדמו"ר שכולנו עם אחד וחברה אחת", אמר קינסטליך.