תושבים המתגוררים בשכונת השקמה בראשון לציון מתלוננים על בית הכנסת "ברכת יצחק" שנמצא בשכונה.

לטענתם, בעל בית הכנסת מעוניין להרחיב אותו לכולל, שיפריע את מנוחתם. בנוסף, לדבריהם, הוא גם עורך שם אירועים עד שעות מאוחרות עם רעש חריג. לטענת בעל בית הכנסת, אמנון יצחק, מדובר בשקרים ואין אמת באף אחת מהטענות.

בית הכנסת בשכונת השקמה. צילום: פרטי

"ככל הידוע לנו מדובר בתושב בשכונה שבנה בית כנסת עם חריגות והעירייה גם ביקשה ממנו לפרק את המבנה", מספרת מירב שמואל, חברת מועצת העיר ותושבת השכונה. "כעת הוא נמצא בהליך של קבלת אישורים, אבל מבקש לשנות את היעוד כדי שבית הכנסת ישמש כישיבה. בנוסף, במקום יש מרתף גדול שהוא עורך בו אירועים והשכנים מתלוננים על רעש. בשבוע שעבר היה שם אירוע שנערך עד חצות".

לדברי התושבים, יש חשש שהעירייה תכשיר ותאשר את התכנון, והדבר יפריע לשקט של השכונה. "אנחנו שכונה שמכבדת את כולם וגם את הדתיים אבל אין שום צורך בשישה בתי כנסת ועוד כמה לא חוקיים בשכונה עם כמות קטנה יחסית של תושבים דתיים".

בעל המקום, אמנון יצחק, טוען מנגד שמדובר בשקרים. "בית הכנסת קיים כבר שש שנים והוא ימשיך להיות בית הכנסת ללא כל כוונה להפוך אותו לישיבה. עד היום פעלנו בלי אישורים ואנחנו רוצים כעת להסדיר אותו, זה הכל. מה שכן, ביקשנו מהעירייה לאשר את המרתף שנוכל לערוך בו שמחות או אזכרות, אבל בטח שלא אירועים המוניים".

מה לגבי הטענות על חגיגות אל תוך הלילה?

"אין לנו ולא היו חגיגות עד שעות מאוחרות, ולמעשה אני חושב שאנחנו בית כנסת מהשקטים בארץ. מה שהתושבים עושים זה הטעייה ושקר. הם צילמו מודעת תרומות עבור כולל ושייכו את זה אלי, למרות שאין לי שום קשר לזה ובכך יצרו שמועות שקריות".