רגעים ארוכים של מאבק עברו על שני שוטרים כשביקשו לעצור נהג שהתפרע בכביש וסיכן את חייהם. האירוע החמיר עד לרגע בו אחד השוטרים מצא עצמו תלוי באוויר, ונגרר ע"י הרכב הנוסע במהירות. 

ניידת משטרה. אילוסטרציה: shutterstock

האירוע החמור התרחש לפני כחודש. שני שוטרי סיור מתחנת ראשון לציון, אחד מהם מתנדב, נסעו ברחובות העיר בניידת שלהם. כשהגיעו לרחוב הרצל חלף על פניהם נהג ברכב מסוג טויוטה, כשהוא שקוע בשיחה בטלפון נייד שאותו החזיק בידו בניגוד לחוק.

בעקבות עבירת התנועה פנו השניים בכריזה אל הנהג ודרשו ממנו לעצור בצד. כמה רגעים לאחר מכן, בעת שנהג הרכב עמד בצד הכביש, יצאו לעברו שני שוטרי הסיור, כשאחד עומד מצדו הימני של הרכב ואילו השוטר השני עומד מהצד הנגדי. השניים ביקשו מהנהג להציג את רישיון הנהיגה שלו ומסמכים נוספים, תוך שהם מסבירים לו על העבירה החמורה שעשה.

שניות ספורות לאחר מכן, בעוד דין ודברים מתנהל בינו לבין השוטרים, הניע הנהג את רכבו והחל בניסיונות הימלטות.

אחד השוטרים שהבין מיד את כוונתו של הנהג הכניס את ראשו אל תוך הרכב, אלא שהנהג לא התייחס לכך והשוטר מצא את עצמו תלוי כשחצי גופו בתוך הרכב שהחל לנסוע במהירות גבוהה.

השוטר ניסה להיאבק עם הנהג ולגרום לו לעצור, אך הנהג ניסה לנער מעל הרכב את השוטר. במהלך המאבק היכה הנהג את השוטר בראשו וגרם לו לדימום ליד העין. כעבור זמן קצר של נסיעה, הצליח השוטר לבלום את הנסיעה ולקחת לנהג את המפתחות.

במקביל הוזעקו שוטרים נוספים, הגיעו לזירה ועצרו את הנהג. כעת הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת שוטר והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.