מסיבה. אילוסטרציה: shutterstock

לפני כחודש הוציאה המשטרה צו סגירה למועדון מוכר בראשון לציון, לאחר שנטען כי בביקורת במקום נמצאו בו ליקויים ואף נערכה בו מסיבה בהשתתפות קטינים שבה נמכר אלכוהול. כעת יוצאים בעלי המועדון למאבק על העסק שלהם והגישו בקשה לצו מניעה לסגירתו בטענה כי בכיר בתחנת המשטרה המקומית מתנכל להם על רקע אישי.

בבקשה שהגישו, טוענים בעלי המועדון כי לפני מספר שבועות הגיעה אחת ממנהלות המקום לאגף רישוי עסקים ופגשה שם באותו בכיר באופן מקרי. לטענתה, בעת המפגש איים עליה המפקד הבכיר שאם לא תפעל לביטול אירוע כפי שהורה למועדון, הוא ידאג שהעסק לא יקבל אישור. למרות זאת, כך טוענים במועדון, הוחלט לקיים את האירוע, שכן היה מדובר במספר קטן ומצומצם של אנשים ולא במספר גדול של מבלים.

מאז, טוענים אנשי המועדון, המשטרה מתנכלת אליהם, מבקרת כמעט מדי יום במקום ומחפשת סיבות להוציא להם צווי סגירה. לטענת בעלי המקום, במהלך החודש האחרון מצאה המשטרה כי המקום העסיק עובד זר ללא אישור ואף האשים אותם באירוע שבו התרחשה קטטה המונית, דבר שלדבריהם לא היה ולא נברא.

בנוסף, במשטרה טוענים כי לפני כשלושה שבועות נערכה במקום מסיבה שבה נמכר אלכוהול למרות שבמועדון נכחו קטינים. מנגד טוענים בעלי המקום כי אותם קטינים ששהו במקום כלל לא שתו אלכוהול ולכן לא נעברה כל עבירה.

כעת מבקשים במועדון מבית המשפט להוציא צו מניעה לסגירת המקום, שכן הם פועלים להשגת כל האמצעים הנדרשים עבור קבלת אישור עסק. לדבריהם, אלה נושאים עלויות כבדות שלא ניתן לעמוד בהן אם העסק ייסגר. במקביל ציינו במועדון כי הם שוקלים לפנות בנושא גם למחלקה לחקירות שוטרים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הטענה מופרכת מיסודה. צו הסגירה ניתן לאחר שבמקום אירעה קטטה ונמצאו קטינים השותים אלכוהול בניגוד לחוק. משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירת ביטחונו ושלומו של הציבור באתרי הבילוי השונים ולמניעת פעילותם של בתי עסק שאינם עומדים בתנאי הרישיון שניתן להם ועלולים להוות סכנה לחיי אדם".