דיון ער מתנהל בימים אלה במערכת החינוך של ראשון לציון, סביב אירוע שבו ככל הנראה נתפסו סמים בקרב תלמידי אחד מבתי הספר התיכון בעיר. בעירייה טוענים שאינם מכירים את המקרה, אך תלמידים והורים בבית הספר מספרים על אירוע חמור שהתרחש.

פרשייה שמטרידה את מערכת החינוך | צילוםהמחשה: shutterstock

פרטי האירוע נודעו ל"מיינט ראשון" בעקבות סערה שפרצה בקרב הורים לתלמידי התיכון. לדבריהם, מספר תלמידים נתפסו על ידי הצוות החינוכי כשהם מעשנים סמים ומחזיקים בחומרי עישון.

בשיחה פנימית בין הורים לנציגי מערכת החינוך בעיר, הובהר להם שהמקרה מוכר ומטופל על ידי מינהל החינוך ובית הספר, ונעשות פעולות משלימות לטובת הטיפול במקרה חמור זה.

אחד מתלמידי בית הספר הוסיף וסיפר: "היה חשש של הצוות החינוכי שיביאו אלכוהול וסיגריות, אבל אף אחד לא חשב על סמים. הצוות החינוכי דיבר איתנו וסיפר לנו מה שקרה. הייתה לנו גם שעת מחנכת שדיברה איתנו על החשיבות והסכנות שיש בחומרים כאלו".

בתגובה לפניית "מיינט ראשון" טוענים בעירייה שאינם מכירים את המקרה.

מחזיקת תיק החינוך וסגנית ראש העירייה ליאל אבן זוהר, מסרה בתגובה: "מינהל החינוך והרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול פועלים באופן שוטף ורציף למניעת התנהגויות סיכון והתמכרויות של ילדים ובני נוער. בבתי ספר, יש תכנית שנתית ייעודית, טיפולית וייעוצית, ויש גם מדריכי מוגנות בחטיבות ביניים.

"במקרים בהם המשטרה חוקרת העירייה מנועה מלהתערב בחקירה", היא הוסיפה, "ולעיתים גם אסור להתערב שכן זה עלול לפגוע בחקירה או לשבשה. פעולות מניעה והסברה נעשות לאורך כל השנה, ואף מעוגנות בחוזרי מנכ"ל משרד החינוך והעיר משקיעה בכך משאבים רבים".

מגורם במשטרה נמסר כי התקבל דיווח והוא נבדק.