תושב ראשון לציון הגיש לאחרונה תביעת לשון הרע נגד דייר אחר המתגורר עימו באותו בניין. לטענתו, בעקבות דרישתו להפעיל מעלית של שבת בבניין, הוא הפך מושא ללעג.

מעלית. אילוסטרציה: shutterstock

לדברי התובע, דייר ותיק בבניין במרכז העיר, הוא ועוד קבוצה קטנה של דיירים ביקשו להפעיל את מעלית השבת אך נתקלה בחומה בצורה מצד דיירים אחרים שהתנגדו לכך. במהלך השנים עזבו אותם דיירים והשאירו אותו אחרון בחזית המאבק בנושא.

לטענת הדייר, כדי לגרום לו לסגת מדרישותיו הזמינו מספר דיירים את אנשי הפיקוח העירוני לביתו בטענה כי עולים ממנו ריחות לא נעימים, אך השיא היה כאשר אחד השכנים הפיץ בקרב שאר דיירי הבניין סרטון שבו נראה אותו שכן כשהוא פותח את שקיות הזבל שהושלכו לאשפה.

בסרטון רואים את הדייר מציץ אל תוך שקית שמיוחסת לתובע ומוציא משם תולעים, תוך שהוא מספר כי זו הסיבה לתלונות הדיירים על הימצאות תולעים בבניין.

לטענת התובע, אותו דייר המשיך בסרטון והציג את הדברים באופן פוגעני וחד־צדדי ולדברי התובע בשום שלב שלב אי־אפשר היה להוכיח כי התולעים אכן הגיעו משקית האשפה ולא הושתלו שם לטובת צילום הסרטון.

לדברי הדייר התובע, בעקבות הסרטון נפגע שמו טוב ונגרמה לו עוגמת נפש רבה. בעקבות זאת הוא החליט להגיש תביעת לשון הרע נגד הדייר שצילם את הסרטון, בסך של 70 אלף שקל.