בתוך שלושה חודשים לא יישאר בראשון לציון גן ילדים עם חצר שכולה חול. כך הנחה השבוע ראש העירייה, רז קינסטליך, את מנהל שפ"ע. המטרה היא לסיים את שדרוג כל הגנים בתוך שלושה חודשים, למרות שעל פי תוכנית העבודה המקורית, העבודות היו צפויות להסתיים בתוך כשנה.

גן ילדים לפני ואחרי שדרוג | צילום: עידן גרוס

בשדרוג החצרות מדובר על מעבר מחצר חולית בגנים לחצר עם דשא סינטטי ואבנים משתלבות. חשוב לציין כי הכוונה לחול בחצרות הגן ולא לארגז החול המיתולוגי שתרומתו להתפתחות הילד משמעתית, והוא ימשיך להיות נוכח בחיי ילדי הגנים.

אחת הסיבות המרכזיות שהובילו את העירייה להוציא את החול מהחצרות הייתה נושא הבריאות וליתר דיוק- רגישויות ואלרגיות בקרב ילדים מסוימים.

גן ילדים בראשל"צ אחרי השדרוג | צילום: עידן גרוס

"אנו ערים לפניות התושבים בעניין חצרות הגנים ולכן אחת ההחלטות הראשונות שקיבלתי בתפקיד היא להאיץ עד למקסימום את קצב השלמת שדרוג כל גני הילדים בעיר", אמר קינסטליך.

מינהל שפ"ע בראשות ראובן הרשקוביץ האמון על ניהול הפרויקט, הנחה את כל הקבלנים להתכנס ללוח הזמנים החדש וכאמור לסיים את העבודות בתוך שלושה חודשים.

סגן ראש העירייה, אבי חיים, הממשיך להחזיק בתיק שפ"ע וקידם את היוזמה, הוסיף: "אני שמח מאוד על היוזמה של ראש העירייה שהיה קשוב לרחשי הציבור והחליט להקצות משאבים לזירוז התהליך".