בשעות האחרונות הודיעו שמונה מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי על מחלה, בצעד ארגוני שכונה על ידי הנהלת הרכבת "פראי ובלתי חוקי. מדובר בנסיקה של מאות אחוזים במספר הודעות המחלה ביחס לימים כתיקונם".

ממתינים על הרציף לרכבת | צילום המחשה: אריאל ימיני

מדובר על קרוב למחצית ממצבת מנהלי התנועה שעומדת על 21. ארבעה פקדים סיימו זה עתה משמרת שהחלה אמש בשעה 22:00 והוארכה בשעתיים נוספות ואינם יכולים להמשיך בעבודה על פי נוהל הבטיחות. שאר תשעת הפקדים מסרבים בשלב זה לענות לטלפונים המבקשים להקפיצם למשמרת.

בשל כך, ומסיבות בטיחותיות אשר אינן מאפשרות הפעלת תנועת הרכבות עם פחות מ-4 פקדים במשמרת, נאלצה הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ בהתאם לנהלי הבטיחות בשעה 8:00 עד להודעה חדשה.

בהנהלת הרכבת הסבירו כי מדובר בפגיעה קשה של ועד העובדים בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות.

מוועד העובדים של רכבת ישראל נמסר: "הוועד, בראשות גילה אדרעי, לא נתן שום הנחיה או הוראה לאף מנהל תנועה להשבית פעילות. אין שביתה ואין עיצומים בעבודת הפקדים. הנהלת הרכבת החליטה לפגוע ברכבת ובנוסעים כדי לייצר משבר מבוים ופיקטיבי.

"ועד העובדים וגילה אדרעי קראו על ההחלטה חסרת האחריות והמיותרת של הנהלת הרכבת מהתקשורת. מדובר בעובדים שחולים כבר כמה ימים. הוועד פועל על מנת לסייע למצוא עובדים שיחליפו את מנהל המשמרת החולה.

"במקום להפיץ דברי שקר בתקשורת על ההנהלה לדבר עם עובדיה. מדובר במהומה רבה על לא מהומה, ובהנהלה שלא בוחלת בדבר כדי לפגוע בעובדיה ולעשות כל מאמץ, לרבות הפצת נתוני שקר והכפשות שווא, כדי לנסות להשניא את עובדיה על הציבור".