לפני כשבועיים התמנה שי חיים, פקח בחברה לביטחון, לתפקיד ניהולי בחברה. מינויו מעורר אי־שקט בקרב עובדים בחברה, שטוענים כי אין לו את הניסיון הניהולי המתאים והוותק שלו נמוך משל עובדים אחרים. חלק מהם תוהים האם יש לכך קשר לעובדה שאחיו הוא סגן ראש העירייה אבי חיים.

משרדי החברה לביטחון | צילום: אבי מועלם

"שי התמנה לתפקיד ממלא מקום מנהל מחלקה בחברה לביטחון ולמעשה הוא אחראי על כעשרה פקחי סיור בראשון לציון", אומר אחד הפקחים.

"זה מינוי תמוה כי אין לו ניסיון ניהולי, אין לו רזומה ואין לו את ההכשרה המתאימה, כך שלא ברור למה מינו אותו לתפקיד כשיש במחלקה פקחים עם יותר מעשר שנות ניסיון.

"אנשים מסתובבים מתוסכלים כי הם חושבים שזה מגיע להם", מוסיף הפקח, "הם מרגישים שאין להם הזדמנות להתמודד על התפקיד ולהתקדם כי אין להם את הקשרים המתאימים. למה לא מוציאים מכרז כדי לאפשר לכולם להתמודד ולאתר מישהו מתאים?".

פקח נוסף התרעם גם הוא על המינוי. "כולם במחלקה בשוק. אנשים מפחדים לדבר כי ברור להם שאם הם יתקוממו אז הם עלולים אולי למצוא את עצמם מחוץ לעבודה. יש על זה דיבור נרחב בקרב העובדים, אבל כולם חוששים למחות בקול".

שי חיים עצמו ביטל את הטענות. "אני לא מבין את הכעס של הפקחים וחושב שהרווחתי ביושר את התפקיד. הטענות האלה נובעות מצרות עין, גם אם הייתי נמצא בתפקיד עוד עשר שנים היו מקשרים את המינוי שלי לעובדה שאני אח של סגן ראש העירייה".

מנכ"ל החברה לביטחון מוטי נחמני הגיב גם הוא על הדברים ואמר: "זה לא תפקיד ניהולי כפי שמגדירים אותו, אלא באותה רמה שהוא היה בה קודם וזה גם לא תפקיד שמחייב מכרז. הצוות שהוא מנהל לא גדול. בעתיד הלא רחוק ייצא מכרז מסודר על התפקיד.

"נכון שיש לו קרבה משפחתית לאבי חיים וטבעי שהעיניים מסתכלות לשם, אבל עכשיו זה המבחן שלו ונראה אם הוא יצליח או לא. מבחינתי זה לא קידום כי כל קידום מחייב מכרז, זה בכלל תפקיד שבימים אלה אנחנו מאשרים את הדרגה שלו וכשזה יהיה ברור ייצא מכרז כמו שצריך. אני מבין את הזעם של הפקחים, אבל צריך להבין שזה לא קידום אלא ניוד שלו מתפקיד אחד לאחר".