בעיצומן של מדורות ל"ג בעומר וכשפקחי החברה עסוקים בשמירה על הסדר, שני נהגי משאיות נתפסו בעת ששפכו פסולת בניין באתר התארגנות במערב העיר. רק בזכות ערנותו של פקח יחידת איכות הסביבה כפיר אביטל נתפסו השניים על חם.

יוזמן לחקירה. המשאית שנתפסה, צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

מנהל הפרויקט הוזעק למקום והחל לנסות להסביר מדוע הוא יכול לשפוך את הפסולת במקום. מתברר שמדובר באתר התארגנות שניתן לקבלן כדי להציב כלים הנדסיים וציוד עבור עבודות תשתית המתבצעות בסמוך.

נהג אחד כבר הספיק לרוקן את תכולת המשאית וככל הנראה הנהג השני התכוון גם לעשות זאת. מנהל הסיירת הירוקה יוגב כהן הגיע למקום, יצר קשר עם המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה והעביר להם את כל הפרטים והחומרים. הנהג יוזמן לחקירה פלילית וככל הנראה המשאית תוחרם.

ראש העירייה, רז קינסטליך, שיבח את פעילות מפקחי הסיירת ואמר: "קבלנים ונהגים מנסים כל הזמן למצוא פרצה ומקומות מבודדים על מנת לזהם את הסביבה. התפיסות האלו מוכיחות שאנחנו לא מתכוונים לוותר עד שיבינו שלא משתלם להם לעבור על החוק".

ברחבי המדינה יש אתרי הטמנת פסולת מורשים אליהם אמורים הקבלנים להשליך את הפסולת המצטברת במהלך עבודתם, אולם הניסיון לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה יצר תופעה שהפכה למכת מדינה.

באירוע אחר נהג משאית נצפה במצלמות החברה לביטחון כשהוא שופך פסולת בסמוך למתחם ה-1,000. ניידת הסיירת הירוקה הוזעקה למקום ועצרה אותו לפני שנמלט. לנהג נרשם דו"ח בגובה 3,000 שקלים והוא נדרש לנקות את המקום.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לביטחון, מקסים בביצקי, הוסיף כי "החברה לביטחון מתכוונת להציב מצלמות ואמצעים טכנולוגים אחרים באזורים המועדים לפורענות על מנת לאתר את פורעי החוק ולשייך את הפסולת אליהם". מנכ"ל החברה לביטחון מוטי נחמני סיכם: "אני קורא לתושבים להתקשר ולהתריע על כל פעילות חשודה ואנחנו נבדוק את העניין".