בעיריית ראשון לציון החליטו לצאת במלחמה נגד מחזיקי תעודות נכה שעבר זמנם ועדיין משתמשים בו לטובת חנייה במקומות המסומנים לנכים בלבד.

"נודע לנו על רבים שמחזיקים בתעודה זו בשל מחלה שהייתה להם בעבר אך החלימו ועדיין מנצלים את התעודה לחנות במקומות אסורים. זה מעשה שלא ייעשה ואנחנו נדאג למגר את התופעה", אומר מחזיק תיק התחבורה איציק אבשלומוב.

תו נכה | צילום: מאיר פרטוש

לאחרונה החלה העירייה בניסיונות להכשיר מקומות חנייה זאת בשל מצוקה ממשית שרבים מתושבי העיר התלוננו עליה. כחלק מניסיון זה התקבלה בהנהלת העיר החלטה לפעול נגד המחזיקים בתעודת נכה. "המצב כיום הוא שכל מי שיש לו אחוזי נכות גבוהים יכול ללכת לביטוח לאומי ולהוציא תעודת נכה, עימה הוא מוציא אישור מיוחד מהעירייה.

"האישור הזה היה קבוע וללא הגבלת זמן וגילינו שאנשים מנצלים זאת", אומר אבשלומוב ומוסיף: "יש כאלו שקיבלו נכות זמנית מביטוח לאומי, החלימו אבל עדיין משתמשים בחניות נכים בשל האישור שקיבלו מהעירייה ולמעשה מזייפים את מצבם כדי לזכות בחנייה נוחה וזמינה. זה מעשה מכוער והחלטנו לצאת ולהילחם בתופעה הזו". 

לדברי אבשלומוב מעתה כל מי שמחזיק בתעודת נכה יידרש להגיע למשרדי העירייה בכל שנתיים, שם ייבחן מצבו ותיבדק תוקפה של תעודת הנכה ואם המצב לא השתנה הוא יהיה זכאי לקבל הארכה מטעם העירייה.