כבר תקופה ארוכה שתושבי רחוב על כנפי נשרים בראשון לציון סובלים ממצוקת חניה ואף חסימה של הרחוב בגלל רכבים רבים של באי בית העלמין. לדברי התושבים, למרות שבאיזור הוכשר חניון לנוחות המבקרים, עדיין יש רבים שממשיכים להגיע לרחוב שלהם ויוצרים מצוקה.

 רכבים חונים ברחוב. "שברו את השער" | צילום: באדיבות תושבים

"העירייה מכירה את הבעיה", טוענים חלק מהתושבים ומוסיפים, "בעירייה יודעים שהפתרון הוא סגירת השער לבית העלמין מהרחוב, אבל משום מה מסרבים לעשות זאת ואנחנו ממשיכים לסבול".

לדברי ארז רז המתגורר ברחוב, המצב הקיים מפריע לשגרת חיי התושבים. "אנשים מגיעים, שמים את הרכב והולכים להלוויה. גם אם חונים כחוק זה בעייתי כי הרחוב צר. זה מאוד מעיק כי קשה לצאת ליום העבודה או לחזור אחרי יום העבודה".

רז מדגיש כי ישנה כניסה מסודרת לבית העלמין, "פנינו פעמים רבות למוקד העירוני, אבל התשובה שקיבלנו היתה לא עניינית". לדבריו, התשובה שניתנה במוקד היא: "אין רצון לתת דוח לאנשים שהגיעו ללוות נפטר".

רז מוסיף ומספר על נזק שנגרם להם כתוצאה מהחונים. "לאחרונה גם שברו לנו את שער הכניסה לבניין כי אנשים חנו בצפיפות ונכנסו בו ועכשיו אנחנו צריכים לשלם על התיקון", הוא אומר. 

התושבים מספרים כי אף חשבו להציב מצלמות, "אבל מה זה יעזור? הרי אף אחד לא יאכוף גם ככה", אומר תושב נוסף. "התלוננו פעמים רבות. שמו ניידת בכניסה לרחוב, אבל כל זה נעלם מיד לאחר הבחירות".

מהעירייה נמסר: "אנו מודעים לפניות ולכן התקבלה החלטה, בשיתוף חברה קדישא, לסגור את שער 3 ולהפנות את הבאים לשער ברחוב יוסף בורג, שם קיים חניון רחב שהכשירה העירייה. החברה לביטחון אף פנתה לבתי הדפוס המדפיסים את מודעות האבל ולחברת 'ווייז' ועדכנה של השינוי. בנוסף הותקנו שלטי הכוונה לשער החדש. מטבע הדברים, לכל שינוי ישנה תקופת הסתגלות. החברה לביטחון וסדר ציבורי שולחת ניידת פיקוח בזמנים בהם מתקיימות הלוויות, לכוון את התנועה לחניון החדש".