יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון והסיירת הירוקה בחברה לבטחון הצליחו לתפוס שוב, על חם, נהג משאית שופך פסולת נוזלית של קידוחים בשטח פתוח במערב העיר.

נהג המכלית נתפס על חם | צילום: החברה לביטחון ראשל"צ

הכל החל בסיורים שמבצעים פקחי הסיירת הירוקה בשטחים פתוחים. כאשר הם מזהים פסולת שהושלכה במקום, הם יודעים שהמשליך צפוי לחזור למקום. וכך היה גם הפעם.

בעקבות הפעלת אמצעים טכנולוגיים, תצפיות ומארבים סמויים וגלויים בשטח, אותר נהג מכלית בדיוק ברגע שהחל להזרים פסולת נוזלית במקום. מפקחים שהיו במקום תיעדו את האירוע, ויצאו לקראת הנהג שהופתע מאוד לראותם.

מבירור פרטי הנהג, מתברר שהוא אינו תושב העיר וככל הנראה שפך בשטח העיר כדי לחסוך את עלויות הובלת והשלכת הפסולת. לנהג נרשם דו"ח, ובתוספת לעונש הוא חויב לנקות את המקום.

נתפס על חם | צילום: החברה לביטחון ראשל"צ

בחברה לבטחון מסבירים כי הפסולת הנוזלית עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים שמחלחלים באדמה ומזהמים את מי התהום. מלבד הפגיעה בסביבה ונוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן.

ראש העירייה, רז קינסטליך, שיבח את פעילות מפקחי היחידה, ואמר: "ראשון לציון לא תהיה פח אשפה לפסולת בניין. אנו משתמשים בכל האמצעים ברשותנו למגר את התופעה כך שנהגים ובעיקר בעלי החברות השונות יבינו שלא משתלם להם לעבור על החוק". 

"אני קורא לתושבים להתקשר ולהתריע על כל פעילות חשודה ואנחנו נבדוק את העניין", סיכם מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני בפנייה לתושבים.