בימים האחרונים העלה סגן ראש עיריית ראשון לציון ומחזיק תיק הביטחון, מקסים בביצקי, לעמוד הפייסבוק הרשמי שלו, סרטון שצולם על ידו באולם מועצת העיר. בסרטון, הפונה לקהל דובר רוסית, התייחס לסוגיית הלכלוך בעיר, בדגש על זבל שמושלך לרחוב. 

 סגן ראש העירייה מקסים בביצקי | צילום מסך

במהלך הסרטון עסק בביצקי בחלקם של בעלי דוכני הירקות בשוק, שמוציאים את דוכניהם למדרכה, ובכך חוסמים מעבר. בנוסף הציג את בעיית השלכת הפסולת שגורמת למפגעים תברואתיים ולסירחון ברחוב הרצל.

כדוגמא הציג מקרה שבו הגיעו הפקחים לרחוב, ואכפו את החוק באמצעות קנסות נגד משליכי הפסולת. אז אמר בביצקי משפט שגרם לרבים להיפגע. כאשר התייחס לבעלי דוכני הירקות אמר: "לצערי בעלי חנויות לירקות רבים הם לא החלק הכי אינטליגנטי של עמינו או לא בהכרח מעמינו".

הסרטון שעלה בעמוד הפייסבוק של בביצקי, תורגם לעברית והגיע מהר מאוד גם לקהל הרחב, ורבים מהם הביעו עלבון מההתייחסות אליהם. הפעיל החברתי ותושב העיר, ולד קפוסטין, שלח מכתב זועם לראש העירייה, רז קינסטליך. הוא הפנה את תשומת לבו לדברים שנאמרו, ודרש את התנצלותו של בביצקי.

צפו בדברים שנאמרו:

(צילום-עמוד הפייסבוק הרשמי של בביצקי)

בעקבות פרסום הדברים בביצקי אינו מתנצל, אך מבקש להבהיר את הדברים שאמר:

"לא אמרתי שמדובר בכל בעלי הדוכנים אלא רק בחלק מהם. ברחוב הרצל יש דוכנים שעומדים על הרחוב ומפריעים. בנוסף אי אפשר להוציא את הזבל שלהם החוצה.

דיברתי אישית עם בעלי החנויות שעשו זאת, והסברתי להם שזה לא חוקי לחסום את המעבר וגם לא להשאיר סחורה שהיא מסריחה ומביאה לכלוכים. אמרתי להם שלא יעשו את זה אחרת הם יקבלו דוחות.

אחרי כל זה, היו כאלו שבאמת הפסיקו לעשות זאת אבל חלק אחר המשיכו לעשות את הכל כרגיל, וגם איימו על פקחים שבאו לאכוף את החוק.  אז לגבי אלו שקיללו את הפקחים התכוונתי, הם מבחינתי אנשים לא אינטליגנטיים".

לגבי המשך המשפט שאמר: "הם חלקם לא בהכרח מעמינו", מסביר בביצקי: "זה לא סוד שחלק מהעובדים שלהם הם ערבים מהשטחים, ולזה התכוונתי".