האם בקרוב צפויים שיבושים בשירותים של עיריית ראשון לציון? ל"מיינט ראשון" נודע כי בימים האחרונים הועברו לעובדי העירייה מסרים מוועד העובדים, לפיהם החל הליך לקראת הכרזה על סכסוך עבודה. הסיבה: ביטול אגף בחברה לביטחון.

עיריית ראשון לציון | צילום: אבי מועלם

בשנת 2015 התקבלה החלטה בעירייה לאחד שני אגפים בחברה לביטחון וכך יורחבו סמכויות הפקחים.

לפי המצב עד אז, בחברה לביטחון היו שני אגפים שונים עבור סיור ועבור חניה, וכל אגף החזיק פקחים עם סמכויות ספציפיות עבור האגף שבו הוא משרת. משמעות הדבר היתה שאם פקח סיור היה עובר ליד מפגע חניה, למשל חסימת כניסה לחניה, הוא לא היה מוסמך לטפל במקרה או לרשום דוח.

ראש העירייה רז קינסטליך, שאז עוד עמד בראש החברה לביטחון, החליט שמדובר בחוסר היגיון ולכן פעל לאחד בין האגפים.

כעת הועברה הודעה לעובדים ובה נאמר: "רוני (רוני כהן, יו"ר ועד העובדים - א.א) מבקש לעדכן אתכם שהוועד התחיל הליך של בקשה להכרזה על סכסוך עבודה, בגין ביטול אגף בחברה לביטחון ללא תיאום והסכמת ועד העובדים".

לדברי גורם בעירייה, אחד האנשים שעומדים מאחורי יוזמת ההשבתה הוא סגן יו"ר ועד העובדים, אשר חן, שהיה עד כה מנהל אגף הסיור והוזז מתפקידו בעקבות ההחלטה לאחד את האגפים.

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: :"טרם קיבלנו את המכתב, יחד עם זאת, נבהיר כי ראש העירייה נחוש לקדם התייעלות במערכת העירונית. ההמלצה לאיחוד האגפים התקבלה כבר ב-2015 ותכליתה לחסוך בכספי ציבור ולייעל את אופי הפעילות בחברה לביטחון".