תושבים המתגוררים ברחוב לבונטין טוענים כי מאז שהרחוב עבר שיפוץ במטרה להכשיר מקומות חניה, הוא הפך לצר ורכבים כבדים מתקשים לתמרן בו במהלך נסיעתם, דבר שיוצר פקקים ורעש צופרים מטריד מדי יום.

במהלך השנה האחרונה עבר רחוב לבונטין הסמוך לגן נחום וליקב שיפוץ וסידור מחדש. לדברי תושבים, הדבר נעשה בין היתר כדי לספק עוד מקומות חניה, יוזמה מבורכת וראויה לכל הדעות. למרות הכוונות הטובות, כך הם טוענים, התכנון מחדש יצר בעיה אחרת שמטרידה את מנוחתם ומייצרת אי־סדר על בסיס יומי.

רחוב לבונטין. צילום: אבי מועלם

"העירייה סיימה את השיפוץ בכביש ומאז יש בעיה, כי כל פעם שרכב כבד, כמו משאית או אוטובוס, מבקש לפנות בהצטלבות של רחוב נורדאו, הוא מתקשה כי הכביש אינו רחב מספיק עבור הסיבוב", מספר יוסי פלד, תושב השכונה. "במצב כזה הרבה פעמים הרכב הכבד צריך לחזור שוב ולנסוע אחורה ועוד פעם לנסות לפנות, לעתים הוא גם מבקש שיכוונו אותו ואז מאחוריו מתחיל להיווצר פקק, טור של רכבים שצופרים וזועמים שהם נאלצים לעמוד ולהמתין".

לדברי פלד, עדות לכך שהרחוב הפך צר מדי היא העובדה שתמרור שהוצב במקום הוחלף מספר פעמים כי היו כלי רכב שנתקלו בו בעת נסיונות התמרון.

לטענתו של פלד הוא ניסה לפתור זאת באמצעות פנייה לעירייה, אך ללא הצלחה בשלב זה. "היה כאן מהנדס מטעם העירייה שהגיע למקום אחרי שפניתי והתלוננתי. הוא הסתכל על המקום, ראה את הנעשה וזהו. לא שמעתי מאז אם יש כוונה לטפל במפגע הזה או לא", הוא אומר. "לא יכול להיות שנסבול כאן בכל פעם שאוטובוס ירצה להמשיך בנסיעתו. צריך לעשות כאן שינוי".

מהעירייה נמסר: "במסגרת פרויקט שפת רחוב לשדרוג הרחובות הוותיקים במרכז העיר, בוצע שינוי בצומת במסגרתו שופרה הבטיחות ונוספה חניה. מהנדס תנועה שבחן את הצומת לאחר השינוי, מצא כי לא קיים קושי למשאית לעבור במהירות נמוכה".