הורים שהגיעו ביום שישי האחרון לבית ספר 'ידלין' בראשון לציון מצאו שם את חברי 'ראשון חופשית' שעמדו מחוץ לכותלי בית הספר וחילקו 'סרגלי צניעות'. הפעילות עתידה להמשיך ולפעול בעוד מוסדות חינוך בעיר.

לדברי אחד מחברי הארגון 'החברים בראשון חופשית' בשיתוף עם 'ישראל חופשית' יצאו לחלק להורים 'סרגלי צניעות', כחלק מקמפיין 'סיירת הרבנות' של הארגון. "אין שום דבר מגונה ברגליים של ילדים וילדות", אמר חבר הארגון. "אנחנו בעד תלבושת אחידה, אנחנו בעד קוד לבוש אחיד והוגן לכל המגדרים במערכת החינוך. אנחנו נגד הגזמה, אימוץ קודי צניעות חרדיים וביקורת רק על לבוש של בנות. הפעילות התקיימה מחוץ לבית ספר יסודי בעיר, והורים רבים, שנפשם נקעה מהחדירה לזכויות הפרט שלהם ושל ילדיהם, במערכת החינוך ומחוצה לה – שמחו מאוד על היוזמה ולקחו עימם הביתה את סרגלי הצניעות".

קטע מסרגל הצניעות

לדברי הפעיל סרגלים אלה נועדו להגחיך את קודי הצניעות אותם אוכפים במערכת החינוך בתקופה האחרונה, "משל היו צוותי החינוך וההוראה משמרות צניעות".

לדברי חברי הארגון במסגרת הקמפיין, צפויות פעילויות נוספות ברחבי העיר ויש לצפות להפתעות נוספות.

בינתיים, פעילות חברי התנועה החלה כבר לגרום לתסיסה וגורם באחד מוועדי ההורים בעיר יצא בחריפות נגד חברי התנועה: "אם הם ימשיכו בהתנהלות שלהם אנחנו נצטרך לנקוט בצעדים ולמנוע מהם את הפעילות", אמר הגורם והוסיף: "הם כבר לא יודעים להבחין בין נכון ללא נכון ובין ראוי ללא ראוי.

"לא כל דבר זה הדתה וההתערבות שלהם בתכנים הפכה להיות בוטה מדי. אם הם לא ישימו לזה סוף אפעל נגדם בכל הכוח".