לפני שמונה חודשים נכנס kראשון לציון מיזם CAR2GO ושלושים רכבים של החברה פוזרו ברחבי העיר. אבל כעת גורמים בחברה מודים בפני "מיינט ראשון" כי הם העריכו לא נכון את הביקוש לרכבים הללו בעיר והם מקצצים את כמות הרכבים במחצית.

צילום המחשה: shutterstock

בעקבות כך החליטו בעירייה לנצל את ההזדמנות ולהכשיר את המקומות שהתפנו לטובת חנייה לתושבי העיר.

מיזם השכרת הרכב הארצי נחת בעיר במהלך חודש אפריל, בשאיפה שתושבי העיר ינצלו את שלושים הרכבים ויתניידו בעזרתם לנסיעות קצרות או מזדמנות. למרות הרצון, התברר בחברה כי כמות כלי הרכב גדולה מדי וחלק גדול לא מנוצל על ידי התושבים.

במקביל אפשר היה לראות ברשתות החברתיות מדי פעם תלונות של תושבים שמתלוננים על מחסור במקומות חנייה ברחבי ראשון לציון ועל כך שהפקיעו לטובת המיזם מקומות חנייה.

בעיריית ראשון לציון טוענים מצידם כי כחלק מניסיונות לפתור את בעיית מצוקת החנייה לטובת התושבים, הם החליטו לנצל את ההזדמנות ולקחת חלק מהמקומות שהוקצו לחברת הרכבים. "כעת יכולים התושבים ליהנות מעוד חמש עשרה מקומות חנייה חדשים במקומות שונים בעיר" אמרו שם.

בשלב זה טוענים בחברה כי אין תכנון להתרחב וכי 15 רכבים פעילים - זו הכמות היעילה מבחינת הניצול בעיר. למרות זאת, הם מוסיפים, במידה והביקוש יעלה הם יבקשו להשיב להם את מקומות חנייה אלה.

מעיריית ראשון לציון נמסר: "העירייה מגלה רגישות לפניות התושבים ומיישמת פתרונות יצירתיים למצוקת החנייה במרכז העיר"