כללי הנימוס מחייבים את העומדים וממתינים למעלית לחכות עד שכל הנוסעים שבתוכה ייצאו, ורק אז להיכנס. כללי הנימוס הללו כנראה לא ממש היו ברורים לאדם שעמד והמתין למעלית, שכן על פי כתב אישום הוא תקף אדם שיצא ממנה בגלל שחסם את דרכו.

צילום: גיל לרנר

המקרה אירע לפני כשלושה שבועות, סמוך לשעה שמונה בבוקר. תושב העיר יצא מדירתו ונכנס למעלית בבניין שבו הוא מתגורר, בדרך לעוד יום עבודה. במקביל, בקומה התחתונה, המתין דייר אחר למעלית שתגיע.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, כאשר נעצרה המעלית בקומה התחתונה ונפתחו הדלתות, ניסה הדייר היורד לצאת מהמעלית, אך נתקל בגבר שהחזיק בידיו עגלת קניות. במקום להמתין שניות ספורות עד שהדייר ייצא, החליט בעל העגלה להידחף בחוזקה פנימה, הסיע אחורה וקדימה את העגלה תוך שהוא פוגע מספר פעמים בדייר, שניסה לחמוק ולפלס לעצמו דרך יציאה מהמעלית.

בשלב זה, כך על פי הנטען, החל בעל העגלה להכות את השכן בראשו ובידיו באמצעות צרור מפתחות שהיה ברשותו. כתוצאה מהמהלומות נגרמו לגבר חבלות בפניו ודם החל לרדת מאפו. הגבר החבול נזקק לטיפול רפואי ובהמשך הגיש תלונה.

כבר למחרת נעצר השכן והובא לחקירה בה טען כי בכלל הוא זה שהותקף, וכי למעשה הוא הקורבן בכל הסיפור. בירור עברו של התוקף העלה כי הוגשו נגדו מספר כתבי אישום בגין עבירות סמים ועבירות אלימות, אחת מהן גם תקיפה נגד שכן אחר בבניין המגורים. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום נוסף בגין תקיפה.