כבר מספר שבועות שתושבים המתגוררים ברחוב הגדוד העברי מתלוננים על כך שמחוסרי דיור עברו להתגורר בבית נטוש באיזור. לטענת אחת השכנות, הדיירים החדשים מקימים רעש ומטרידים את מנוחת תושבי הרחוב אך למרות התלונות, בעירייה ובמשטרה לא פעלו בנושא.

החיבור הפיראטי למים | צילום: הדיירים

לטענת הדיירים שמתגוררים בסמיכות לבית, לפני מספר חודשים עזבה המשפחה שהתגוררה במקום את הבית ומאז המבנה נשאר נטוש. "מדובר בבית פרטי שנמצא ממש מול הבניין שבו אני גרה", מספרת אחת השכנות. "התחלתי לשים לב שמישהו מוזר מסתובב אצלנו הרבה לאחרונה בבניין וכששכנים פנו אליו הוא סיפר שהוא מתגורר בבית הנטוש. מתוך טוב לב אמרו לו שזה בסדר ואפילו נתנו לו אוכל".

אלא שלדברי התושבת, זמן קצר לאחר מכן התברר שמדובר בקבוצת מחוסרי בית שגרים שם. "קורים שם דברים מוזרים, אחד ממחוסרי הבית נוהג להתעורר בשעות הלילה המאוחרות, צועק ומקלל, מתופף על פחים ומפריע את המנוחה של כולם. בנוסף הם גם מתחברים באופן פיראטי לצינורות מים".

לטענת דיירים באיזור, נוכחותם של השכנים החדשים פגעה באיכות חייהם. "הם מסתובבים בלובי של הבניין שלנו בלי שום סיבה ואף אחד לא יודע למה. פנינו לעירייה ושם נאמר לנו שאין יותר מדי מה לעשות כי אי־אפשר לפנות אותם בכוח".

גם נושא החיבור הלא חוקי לצנרת המים הבעיה לא טופלה תקופה ארוכה. "הזמנו כמה פעמים את הפיקוח. הם הגיעו ולקחו את תעודות הזהות שלהם, אבל מעבר לזה לא עשו כלום. השבוע הם התחברו לצינורות שלנו והתחילו לגנוב מים וזו כבר חציית גבול. עכשיו הגשתי תלונה במשטרה ואמרו שיטפלו בזה".

העירייה הגיבה על הדברים ומסרה כי - "המבנה והשוהים בו מוכרים לנו. אנשי יחידת השיטור העירוני מבקרים במקום בכל יום ומבצעים ביקורת. כמו כן, ראש העירייה מטפל בנושא באופן אישי, שוחח עם בעל הנכס לאיטום המקום ובמקביל נעשתה פנייה למשטרה בעניין".

לאחר פרסום המקרה ב"ידיעות ראשון" ביום שישי האחרון, שמחו השכנים לגלות שהעירייה פעלה לפתרון הבעיה. עובדי עירייה הגיעו השבוע למקום, ואטמו את הכניסה למבנה בלבנים, ובכך מנעו כניסת זרים לתוכו.