הפגנה ראשונה של "האפודים הצהובים" התקיימה בבוקר יום שישי, ושנייה במוצאי שבת. בשתיהן עמדו המוחים בצמתים מרכזיים בראשל"צ, נשאו שלטים וקראו לרכבים לצפצף בהזדהות. למרות שבשתי ההפגנות נכחו גורמים פוליטיים מקומיים, נציגי המחאה טוענים: זו מחאה עממית ולא פוליטית. 

מחאת האפודים הצהובים בראשל"צ | צילום: ענת הרנוי

הפגנה ראשונה התקיימה בבוקר יום שישי. חברי סיעת 'יש עתיד' העירונית ופעילים נוספים יצאו אל צומת הרחובות רוטשילד- ז'בוטינסקי. "יצאנו לשוחח, להסביר ולהקשיב לתושבי העיר וקיבלנו אהבה רבה", אמר איתי מתיתיהו, יו"ר יש עתיד בראשל"צ.

במוצאי שבת נערכה הפגנת מחאה נוספת אליה הגיעה אילנית הרוש, יו"ר מרצ בעיר, שטענה כי ישנה חשיבות למעורבות הפוליטיקאים במחאה, ואמרה שיש בכוחם להביא להורדת יוקר המחייה, ולכן חייבים לפעול בכל המישורים.

הפגנת מחאה בראשל"צ | צילום: ענת הרנוי

מי שפחות אהב את השתתפות הפוליטיקאים היו דווקא מארגני המחאה. "האנשים הפוליטים הם לא הפרונט", אמר אחד מובילי המחאה, יוחנן קפלניק. "זה לא שהשמאל עושה יותר מהימין לטובת המלחמה ביוקר המחייה. כל חברי הכנסת והאישים הפוליטיים חייבים לנו דין וחשבון מה הם עושים בפועל עבורנו ולא מה שהם מבטיחים".

מפגינים נגד יוקר המחייה בראשל"צ | צילום: ענת הרנוי

"יצאנו להפגין במדרחוב רוטשילד כנגד יוקר המחייה בישראל", הוסיף קפלניק. "ההפגנה היא הפגנה עממית של כל הקשת הפוליטית, ימין ושמאל. לכולנו יקר כאן בישראל ויש לכך פתרונות. לא ניתן לעליית מחירים נוספת, נילחם במונופולים, נפיל את הטייקונים שחולבים אותנו, נשים קץ לשחיתות השלטונית ונתנגד לכל עליית מחירים בישראל".

הפגנה נוספת תתקיים במוצ״ש הקרוב ( 29.12) בשעה 19:30 במדרחוב ראשון לציון.