במהלך החודש הקרוב תשיק חברת מטרופולין קו שירות חדש בראשון לציון במטרה להרחיב את מפת התחבורה הציבורית באזור, ולתת מענה לביקושים מצד הנוסעים. מדובר בקו שמספרו 77 שיושק ב-8.3, והוא יחבר בין חולון לבין ראשון לציון. הקו יחל במסלולו ברחוב הבנאי בחולון לכיוון מסוף תחנת הרכבת ראשונים.

חלק מהמכרז הגדול ביותר של משרד התחבורה. צילום: יח"צ מטרופולין

במקביל תפעיל החברה החל מ-15.3 את קווי השירות העירוניים הקיימים בראשון לציון: 2, 22 ו-126. מדובר בקווים שהופעלו עד כה על ידי חברת אגד. מסלולי הקווים יישארו ללא שינוי אולם תדירות הנסיעות תתוגבר.

הקווים יופעלו באוטובוסים חדישים המצוידים גם בעמדות טעינה אוטומטיות הנחשבות למשוכללות בענף. עמדות הטעינה של מטרופולין נועדו לתת פתרון עבור אלה שלא הטעינו את כרטיס הרב-קו מראש, זאת באמצעות רכישה באשראי או במזומן (מטבעות).

ייחודן של העמדות הוא ביכולתן להחזיר עודף לנוסעים באמצעות מזומן (מטבעות), או לחלופין באמצעות קבלת זיכוי איתה ניתן לבצע רכישה או טעינת כרטיס בנסיעה הבאה. למעוניינים אף ניתנת האפשרות להמרת הזיכוי לכסף באחת מעמדות "על הקו" של מטרופולין.

העמדות הוצבו באוטובוסים לאור הרפורמה של משרד התחבורה שהושקה לפני כחודש, לפיה לא ניתן לשלם או לרכוש כרטיסי נסיעה אצל הנהגים אלא מומלץ להצטייד בכרטיס רב קו טעון טרם העלייה לנסיעה.

השקת הפעילות החדשה היא שלב נוסף ביישומו של מכרז שרון-חולון מורחב שבו זכתה מטרופולין לפני למעלה משנה, והוא נחשב למכרז הגדול ביותר של משרד התחבורה.

להלן פירוט הקווים החדשים:

קו 77 בין רחוב המרכבה בחולון למסוף תחנת הרכבת "ראשונים" בראשל"צ, דרך מסוף קרית שרת בחולון. הקו יופעל החל מהשעה 6:20 ועד לשעה 21:45 בכל כ- 35-25 דק'. בנוסף, הקו יופעל גם בימי שישי. השקה ב-08.03.19.

להלן פירוט הקווים שיופעלו על ידי מטרופולין החל מ-15 במרץ בראשון לציון:

קו 2 - בין קניון הזהב בראשל"צ לקריית שרת בחולון, דרך שכונת ג'סי כהן. הקו יופעל החל מהשעה 6:00 ועד לשעה 23:10 כל 20 עד 30 דק'. הקו יופעל גם בימי שישי ובמוצאי שבת.

קו 22 - לשעבר קו 2 א' של אגד, בין קניון הזהב בראשל"צ לקריית שרת בחולון,דרך בת-ים. הקו יופעל החל מהשעה 6:30 ועד לשעה 19:00 בכל כ-30 דק'. הקו יופעל גם בימי שישי ובמוצאי שבת.

קו 126 - בין אזורי חן בת"א לקניון הזהב בראשל"צ,דרך שכונת ג'סי כהן בחולון. הקו יופעל החל מהשעה 5:00 ועד לשעה 23:30 כל כ-20 דק'. הקו יופעל גם בימי שישי ובמוצאי שבת.

"אנו שמחים להיכנס לאזור פעילות חדש ורואים חשיבות עליונה במתן שירות איכותי ויעיל לנוסעים, המשלב אוטובוסים בעלי טכנולוגיות חדשניות לצד חוויית נסיעה נעימה", אמרה ליבנת כהן-דן, סמנכ"לית שיווק וקשרי לקוחות במטרופולין.