החברה לבטחון וסדר ציבורי בעיריית ראשל"צ ומשטרת ישראל נערכים הערב (31.12.18) לקראת חגיגות השנה האזרחית החדשה. יחידות הסיור והשיטור העירוני יתפזרו ברחבי העיר, בעיקר בסמוך למוקדי בילוי. האלכוהול יהיה על הכוונת.

מסיבה. אילוסטרציה: shutterstock

כדאי לדעת שערב השנה האזרחית החדשה מוחרג מתקנות למניעת רעש, כמו ערב יום העצמאות, מימונה, ל"ג בעומר ומועדי ישראל. כלומר, השעות המגבילות הפעלת מכשירי קול אינם חלים הלילה, ולכן גם במוקד העירוני וגם בחברה לבטחון צופים פעילות ותכונה בעיר לאורך כל הלילה.

ראש העירייה, רז קינסטליך, פנה לתושבי העיר ואמר: "יש לי בקשה אחת אליכם- תחזרו הביתה בשלום. יוצאים ומבלים, זה כיף, אין בכלל ספק. אבל אם אתם מתכוונים לשתות, בבקשה אל תעלו על ההגה".

יש לציין כי בחברה לביטחון יגבירו הערב את פעילות האכיפה סביב תופעת מכירת אלכוהול לקטנים ושתייה במרחב הציבורי. גם הרשות העירונית למניעת אלימות, סמים במינהל קהילה יפעלו הערב במוקדי הבילוי.

סיירת הורים | צילום: דוברות ראשל"צ

סיירות הורים יצאו הערב לשטח מצוידים באפודים זוהרים ובקבוקי מים עליהם כתוב "מים לחיים! לחיים בריאים". ההורים יחלקו את בקבוקי המים בתקווה שאלה יחליפו את בקבוקי האלכוהול. רכז סיירות הורים, אייל גילפז, הוסיף כי ההורים יחלקו גם נשיפונים לבליינים הצעירים, כך שאלה יוכלו לבדוק האם כמות האלכוהול בדמם היא גבוהה מהמותר בחוק ולכן מסכנת את כשירותם לנהוג.

מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, המחזיקה את תיק החינוך, הוסיפה: "אני קוראת לנוער ולצעירים לנהוג באחריות ובבטיחות ולהיזהר בכבישים ושתהיה שנה אזרחית טובה ובטוחה לחוגגים".