ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, הודיע כי החליט לראשונה למנות יועץ לקידום קהילת יוצאי אתיופיה. מדובר במארשט סלילך (29), שימלא את התפקיד בהתנדבות.
"לא הייתי מקבל את התפקיד בשביל התואר", הבהיר סלילך. "התחברתי למטרות ולחזון של ראש העירייה, שנכון ופתוח לקדם את הנושאים של הקהילה".

"הפנים של החברה". סלילך עם קינסטליך וכתב המינוי, צילום: באדיבות דוברות עיריית ראשון לציון

סלילך, תושב שכונת רמת אליהו, נשוי ואב לשניים. הוא ניהל בעבר במשך שש שנים את יחידת הילדים והנוער במתנ"ס רמת אליהו. בבחירות המקומיות האחרונות מוקם כמספר שתיים בסיעת "אחדות" עם טל נאור.

כיום מנהל סלילך את תחום הנוער והצעירים בעיריית פתח תקווה, במקביל לסיום לימודי התואר השני במדיניות ציבורית וממשל באוניברסיטת בר אילן.

סלילך מעורה היטב בקהילה בעיר, ומבחינתו זו זכות ואחריות גדולה להוביל את התחום ולייצג את הקהילה מול הרשות. "אני חי קהילה ומחובר אליה. זה משהו בדמי, שורשי ובתוך תוכי", הבהיר.

הוא יהיה אחראי לקידום ולחיזוק הקהילה במגוון תחומי התרבות, החינוך, הספורט והנוער ועוד. במסגרת תפקידו הוא מונה גם למ"מ יו"ר ועדת זכויות הנוער והצעירים בראשון לציון.

מבחינת ראש העירייה קינסטליך המינוי הוא מסר לקהילה שדלתו פתוחה בפניהם לכל עניין. "ראש העירייה פתוח ונכון לקדם את הנושאים של הקהילה האתיופית. זה לא מובן מאליו", הוסיף סלילך. "ראשון לציון תהיה הפנים של החברה הישראלית לערים אחרות, הדוגמא הכי טובה לשילוב הקהילה וקידום הצרכים שלה".

רוצים לקרוא עוד על חדשות ראשון לציון?