קהילת הטלגראס המונה עשרות אלפי אנשים כבר מזמן הפכה לכתובת של כל מי שמעוניין להשיג גראס בקלות ומבלי להסתכן במעצר. הקבוצה מקשרת בין צרכנים לסוחרים שמוכרים סמים קלים עבור כל מי שמוכן לשלם. במקביל, מקדמת הקבוצה את הלגילזציה לשימוש בסמים ומנסה לעורר את דעת הקהל שתוביל בסופו של דבר למהלך זה.

חפש את המטמון. צילום אילוסטרציה: freepik

 

לאחרונה יצאה הקבוצה בסדרת משחקי "חפש את המטמון", במסגרתו מחביאים אנשים מטעמה פרחי קנאביס במספר מקומות ברחבי הערים השונות, אליהם אפשר להגיע בעזרת פתרון כתב חידה ורמזים.

העיר הראשונה שבה נערך המשחק היתה באר שבע, והשתתפו בו מאות אנשים ש"חיפשו את המטמון", אך חלקם גם מצאו את עצמם במעצר משטרתי.

כעת, כפי שנראה לפי הפרסומים, הבאה בתור היא ראשון לציון. הבוקר (חמישי) עלה לדף הפייסבוק של הקבוצה פוסט ובו מופיעה תמונתו של צור ולידה הכתובת "מחפשים את המטמון". לדברי המארגנים, המשחק המדובר צפוי להתרחש ב1.11 כשיש עיר נוספת שתצטרף לאחר מכן למשחק אך שמה טרם נמסר בפרסום.

חפש את המטמון בטלגראס. מעצר חשוד. צילום: עמוד הפייסבוק של טלגראס

"המשחקים באים כתגובה לאלימות שהמשטרה מפעילה באכיפת קנאביס", אומרים המארגנים. "יש קו אדום שלא חוצים. לא מפעילים אלימות פיזית על צרכני קנאביס כאילו היו מחבלים".

שוב, חשוב לציין כי השימוש בקנאביס אינו חוקי וגורר אחריו סנקציות פליליות. כעת נותר לראות האם גם חוקרי המשטרה עוקבים אחרי ההודעות שמפרסמת הקבוצה, והאם המשטרה תפעל למנוע את קיום המשחק השנוי במחלוקת.