"יחד למען החייל" בשיתוף קבוצת "הולמס פלייס" השיקו יוזמה חדשה שתאפשר ללוחמי צה"ל בשירות חובה להתאמן במועדוני הכושר של הרשת בחופשת סוף השבוע במהלך 2019 ללא תשלום. גם הסניפים בראשון לציון נמצאים במסגרת ההסדר.

"צורך ורצון אמיתי של לוחמים" | צילום: באדיבות גו אקטיב

ב"יחד למען החייל" ובקבוצת "הולמס פלייס" דיווחו על בקשות רבות שהגיעו מלוחמים לסייע להם בכניסה חד פעמית למועדון הכושר הסמוך לביתם במהלך החופשה, מתוך כוונה לשמור על שגרת האימונים ועל רמת הכושר הגופני שלהם.

לאור הבקשות ביצעו ב"הולמס פלייס" סקר שבדק את רמת הפעילות הגופנית של לוחמי צה"ל בעת חופשה מהשירות. במדגם שבוצע על ידי מכון פאנלס וכלל 250 משיבים שהזדהו כחיילי צה"ל, נמצא כי 72 אחוזים מקרב הלוחמים מעדיפים ריצה כפעילות הגופנית המרכזית בחופשה. 40 אחוזים ציינו שהם מעדיפים להתאמן במועדון כושר.

86 אחוזים מהלוחמים הודו כי המשיכו את שגרת אימוני הכושר במהלך חופשת סוף השבוע. בקרב הלוחמות 47 אחוזים ציינו שהן מעדיפות ריצה ו-29 אחוזים מתאמנות במועדון. רק 14 מהלוחמים השיבו כי היו מעדיפים לנצל את החופשה מהצבא למנוחה מלאה.

פרט לסקר התקיימו שיחות מיקוד עם לוחמים המשרתים ביחידות מובחרות, מהן עלה כי בניגוד לסברה שלוחמים מנצלים את חופשתם למנוחה ולבילויים, הם היו מאד רוצים לשמור דווקא על שגרת האימונים שהנחילו להם בשירות.

"לאור תוצאות הסקר, שיחות המיקוד עם לוחמים והביקוש הגובר, החלטנו לעשות מעשה ולפתוח את מועדוני הולמס פלייס וגו אקטיב לחיילים קרביים בשירות חובה במהלך חופשתם מהצבא. בימים אלה אנו שוקדים על תוכנית שתתאים גם לחיילים תומכי הלחימה בצה"ל", הסביר ריצ'י האנטר, יו"ר קבוצת הולמס פלייס.

"כולי תקווה שבעלי עסקים נוספים יירתמו ויפעלו למען החיילים הקרביים במהלך הסופ"ש הקצר שהם מבלים בבית".

אל"מ (מיל) שרון הרמון, סמנכ"ל קרן יחד למען החייל, הוסיף ואמר: "יחד למען החייל שמים את הלוחמים בקצה המבצעי בראש סדר העדיפויות של הפעילות ועושים כל העת מאמצים לגיבוש מענה רווחתי הולם לצרכיהם.

"למדנו מהשטח כי קיים צורך ורצון אמיתי של לוחמים להמשיך עם שגרת האימונים גם בעת חופשה. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם רשת הולמס פלייס שיאפשר ללוחמים וללוחמות בשירות חובה להתעמל ללא תשלום".

ההטבה ללוחמים תינתן ב-29 מועדוני כושר ובריאות בפריסה ארצית של הרשת עם הצגת תעודת חוגר ותעודת לוחם בתוקף.