כל מי שנתקע מאחורי משאית לפינוי אשפה מכיר את התחושה המתסכלת הזו. הנסיעה האיטית וחוסר היכולת לעקוף אותה ולהתקדם ברחובות הצרים בדרך למוסדות החינוך ולעבודה הופכים נסיעה פשוטה לסיוט.

"מאחרים לרכבת" | צילום: קובי קואנקס

לאחרונה החלו תושבים רבים להתלונן על השעות שבהן פועלות המשאיות והם דורשים לשנות אותן.

"בדרך כלל עיקר העומס בכבישים הוא בין השעות שבע לשמונה", אמרה מיטל בלום, תושבת העיר. "אלה השעות הקריטיות שבהן מפזרים את הילדים בין מוסדות החינוך ומשם ממשיכים לעבודה.

"אני לוקחת את הילדים לגנים בסביבות שבע וחצי ואז צריכה להספיק לתחנת הרכבת, אבל בשלב הזה תמיד אני עומדת מאחורי משאית אשפה שמגיעה לרחוב שלי. וזה לא נגמר שם, אחרי שאני מצליחה לעבור אותה, אני מגיעה לרחובות סמוכים וגם שם מחכות משאיות שמאטות את הנסיעה שלי וכך נסיעה של 20 דקות הופכת לנסיעה של קרוב ל־50".

לדבריה, לא אחת היא מצאה את עצמה מפספסת את הרכבת וכתוצאה מכך מאחרת לעבודה. "אני לא מבינה למה אי־אפשר לבצע את פינוי האשפה בשעות פחות לחוצות כמו תשע בבוקר, בסך הכל שעה הבדל".

גם רות יעקב מצאה את עצמה בבקרים תקועה מאחורי משאיות לפינוי אשפה. "אני מבינה שאי־אפשר שהם יבואו בשעה שש בבוקר כי זה באמת מוקדם, אבל למה אי־אפשר להתחיל שעה מאוחר יותר או בשעות הערב שזה גם פתרון. בכל אופן שעות הפעילות כפי שהן כיום גורמות לרבים לאחר ולכעס מיותר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "נהגי משאיות האשפה הונחו שלא להיכנס לרחובות הסמוכים למוסדות חינוך בין השעות 07:30 ועד 08:00 בבוקר. אנו נחדד את ההנחיות. באם התושבים נתקלים במשאית אשפה הפועלת בסמוך למוסדות חינוך, ניתן לפנות בזמן אמת למוקד העירוני ואנחנו נבדוק את הנושא".