ליאב רביבו, 22, תושבת ראשון לציון, נתקלה בשוטרים שהגיעו לביתה וניסו לעכב אותה. במהלך האירוע שלף אחד השוטרים את אקדח הטייזר שברשותו וירה בה, אירוע שהסתיים בשבר בגולגולת ונזקים בריאותיים נוספים. כעת, לאחר שמח"ש (המחלקה לחקירת שוטרים) דחתה את הערעור שכוונתו היתה להדיח את השוטר, רביבו מתכננת להגיש תביעה נגדו.

רביבו בבית החולים לאחר הפגיעה | צילום: אבי מועלם

המקרה אירע במאי 2016. "חזרתי הביתה לקראת שלוש לפנות בוקר", משחזרת רביבו, "החניתי את הרכב ושוטר שהיה שם רשם את מספר הרכב שלי במסוף והופיע לו שאני דרושה בצה"ל. אבל מה שלא היה רשום שם זה שאני בהליכים מול הצבא ושהעו"ד שלי כרגע מטפל בעניין הפטור מטעמי דת.

"הסברתי לו שברחתי בהתחלה כי הוא הפחיד אותי. הוא ראה שאני מבוהלת, ניצל את זה והמשיך לצעוק שלא אעז לברוח שוב. באותו הרגע, מבהלה, התחלתי לרוץ בלי לחשוב והוא רץ אחריי. הוא קרא לי לעצור, אמר 'אני יורה' ־ ובאותה שנייה ירה לי בראש, ואז התעלפתי".

מאז, לדבריה, החיים שלה לא חזרו למסלולם. "זה תמיד רודף אותי, אני נכנסת ללחץ כל פעם שאני רואה שוטרים. יש לי חרדות ואני קמה בלילה מסיוטים. הפכתי לתלותית בכדורים וקוקטיילים כדי לא לסבול מכאבי ראש במהלך היום".

המשפחה התלוננה למח"ש, אולם שם הוחלט לסגור את התיק. כנרת, אמה של ליאב: "בעקבות כך אנחנו עובדים על תביעה נגד המשטרה ונגד השוטר. החוק לא גרם לו לשלם את חובו, אז אנחנו נדאג".

ממח"ש נמסר: "בחינת חומר הראיות בתיק העלתה כי המתלוננת נמלטה פעמיים מהשוטר וזאת לאחר שערקה משורות הצבא, לכאורה. כדי למנוע ממנה להימלט שוב, רדף אחריה השוטר, דרש ממנה לעצור ובמהלך המרדף ירה לעברה בטייזר כדי לעצרה. מכאן, כי השימוש נעשה בטייזר במסגרת תפקידו וכדי למלא את משימתו באירוע".