אלון בלאן מראשון לציון חושב שגם העיר הרביעית בגודלה בארץ צריכה להציע אטרקציה בדמות עץ אשוח, ממש כמו הערים הגדולות בחו"ל. בימים אלה הוא מנסה לקדם יוזמה שלפיה יוצב עץ חגיגי ברחבת העירייה לטובת חברי קהילת העולים ממדינות ברית המועצות שחוגגים את הנוביגוד. גללו למטה והצביעו במשאל "מיינט ראשון"

עץ אשוח כמו בערים גדולות בעולם | המחשה: ShutterStock

בלאן, 24, נולד בעיר אך הוריו עלו לארץ מאוקראינה, שם הכירו היטב את הצבת העץ המקושט. "כבר כמה שנים שאני נוסע כל חג ליפו, שם יש עצי אשוח לרגל הכריסמס. רציתי תמיד שגם בעיר שבה אני גר יהיה דבר כזה", הוא מסביר. "לאחרונה ראיתי שעיריית ראשון לציון ציינה את חג הסיגד של יוצאי אתיופיה וזה העלה אצלי את הרצון שגם בראשון לציון יציינו את החג שחשוב לנו - הנוביגוד".

לדברי בלאן, מהלך שכזה יכול למשוך תיירות רבה לראשון לציון, "יבואו רבים בני העלייה הרוסית ויוכלו להשתתף בחגיגות ויתחברו יותר לאווירה של החג ולעיר. אפשר גם לעשות דוכנים בחוץ שימכרו מתנות ברוח הנוביגוד, קישוטים לעצי האשוח. חשוב גם לציין שחג המולד של הנוצרים זה חג נוצרי דתי וברוסיה לא חוגגים אותו. מבחינת יוצאי ברית המועצות מדובר בציון תחילת השנה האזרחית החדשה וגם יהודים רוסים חוגגים אותו. זה חג אזרחי נטו בלי שום הקשר דתי".

בלאן מציע שאת העץ יציבו במקום מרכזי, ליד בניין העירייה או במדרחוב ברוטשילד. "אני בטוח שזו תהיה אטרקציה ורבים ישמחו להצטלם על רקע העץ. שלחתי כבר פניה לעירייה ואני ממתין לתשובה. אני גם אפנה לראש העירייה החדש בנושא".

למרות ההצהרות שמדובר בחג אזרחי, שמואל ג'מיל, נציג החרדים בעירייה, לא משתכנע. "השם ירחם. זו יוזמה חמורה מאוד. אני לא רואה את זה קורה ומאמין שזה לא יקרה".

מנגד אומר בלאן: "חשוב לי לציין שאם אני מכבד את החגים היהודים אז ראוי ורצוי שיכבדו גם את מה שאני רוצה לחגוג, בייחוד כשלא מדובר בשום עניין של גויים".

מה דעתכם? הצביעו במשאל של "מיינט ראשון", ובשבוע הבא יתפרסמו כאן התוצאות.