החל משנת הלימודים הבאה, תשפ"א, יהפוך בית ספר 'ידלין' לשש שנתי צומח, כאשר בשנה הבאה ילמדו בו רק תלמידי כיתות ז', ובהדרגה הוא יהפוך לשש שנתי. החזון הוא להפוך את בית הספר לקמפוס 12 שנתי שייצור רצף לימודי מכיתה א' ועד כיתה י"ב.

במינהל החינוך מציינים כי במסגרת הלימודים בבית הספר יושם דגש על לימודי טכנולוגיה ויזמות וכן על תוכניות לימוד ייחודיות שיכללו, בין היתר, לימודים פעם בשבוע במרכז למצוינות 'רון ורדי' בעיר.

בית ספר 'ידלין'. עוד שש שנים | צילום: אבי מועלם

וזה לא הכל - בשנת הלימודים שלאחר מכן יעבור בית הספר העל־יסודי ידלין למבנה חדש באיזור.

ידלין נחשב לאחד מבית הספר המובילים בעיר שאימץ גישה של קמפוסים, במסגרתם התלמידים בוחרים את הקורסים שהם רוצים ללמוד כבר מכיתה א'. בית הספר מדורג בעשירון העשירי, הגבוה ביותר, מבחינת הישגים לימודיים ובנוסף דוגל בקידום זכויות ילדים ופיתוח מנהיגות בקרבם.

"חשוב לנו להצמיח את בית הספר שזוכה להערכה והישגים רבים", אומר ראש העירייה רז קינסטליך על המהלך, "ולאפשר לעוד תלמידים ליהנות מחינוך איכותי שמאמץ גישה שונה וייחודית הנותנת דגש על יכולותיו של התלמיד. הצמחת בית הספר תיתן מענה להתפתחות של מרכז העיר".

"הצמחת בית הספר היא מהלך אסטרטגי שיאפשר לתלמידים הלומדים כיום במוסד להמשיך ישירות לעל־יסודי בגישה ובשיטת הלימוד שאליה הם מורגלים ושזכתה להצלחה רבה", מוסיפה מ"מ ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, ליאל אבן זהר. "בנוסף היא תאפשר לתלמידים המעוניינים בחינוך איכותי המקדם מדע, מחשבה, עצמאות ויזמות להצטרף לבית הספר".