צילום: יהודה בן יתח, תיעוד מבצעי איחוד הצלה

צעיר בן 18 מראשון לציון טבע היום (שלישי) למוות סמוך לחוף הנפרד באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה טיפלו בו בשטח, אך הוא נפטר מפצעיו בבית החולים יוספטל.

ממד"א נמסר כי בשעה 12:35 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב נגב על אדם שנמשה מהים על ידי סירה, לאחר שטבע סמוך לחוף הנפרד באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה.

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד״א אליאן זזון, סיפר: ״כשהגענו לחוף, הגיעה לעברנו סירה שמשתה מהמים צעיר בן 18 מחוסר הכרה, לאחר שטבע. הוא היה ללא דופק וללא נשימה, והתחלנו מיד בהענקת טיפול רפואי מציל חיים, שכלל ביצוע פעולות החייאה מתקדמות. העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבי"ח, תוך כדי פעולות החייאה, כשמצבו קריטי".

ספי אמיר, חובש באיחוד הצלה, סיפר: "הטובע הובא ללא דופק ונשימה וביצענו בו פעולות החייאה ממושכות. לאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים יוספטל תוך כדי המשך פעולות החייאה במצב אנוש".

כאמור, בהמשך נפטר הצעיר בבית החולים בעקבות הטביעה. ככל הנראה, הוא שהה עם חבריו באילת במסגרת חגיגות סיום התיכון שבו למדו.