סגן י' | צילום: דובר צה"ל

אתמול (רביעי) הגיע לסיומו מחזור 34 של קורס מפעילי כלי טיס מאויש מרחוק (כטמ"ם). בין המסיימים תושבת ראשון, סגן י' (24).

לקורס מגיעים מצטיינים ממערך חיל האוויר וכלל צה"ל, יוצאי יחידת "זיק" בתותחנים וקצינים מצטיינים מיחידות עם רקע אווירי. ההכשרה מתקיימת בבסיס פלמחים, בת חצי שנה, ובסופה מקבלים את סיכות המפעיל ומשובצים בבסיסי חיל האוויר השונים.

סגן י' למדה בגימנסיה הראלית והרחיבה כימיה ומחשבים. היא מספרת שהיא אוהבת לעשות יוגה ופילאטיס, לראות סרטים, להיפגש עם חברים ולרקוד. שהייתה קטנה, רצתה להיות רקדנית מקצועית.

הקצינה הצעירה התגייסה בפברואר 14 לתפקיד פקחית טיסה, שירתה במגדל הפיקוח בבסיס רמון, יצאה לקצונה וחזרה למגדל ברמון. בעקבות התרשמות מתפקודה ודמותה, הציעו לה להיכנס לקורס מפעילי כטמ"ם כחלק מתוכנית קצינים מצטיינים.

"בחרתי להיכנס לקורס כי הכרתי משירותי הקודם את המערך והבנתי שאם אני רוצה להיות חלק מהפעולה המבצעית, מפעיל הכטמ"ם הוא בקצה הפעולה. בנוסף היה לי חשוב משמעות הקצין בתוך מערך שממשיך להתפתח ולהשתנות".

לדעתה של י', חשיבות מפעיל הכטמ"ם בעידן הנוכחי היא מרכזית. "כטמ"ם תמיד נמצא בשמיים, אבל בסוף ההחלטות הקריטיות תלויות בערכים ובמקצוענות", היא מסבירה. "כל אירוע יכול להיות מורכב ולכן נדרש שכל ישר והובלה של מפעיל כטמ"ם לפעול בצורה נחושה".