האם בקרוב נפסיק לראות ערימות של דפים מסתובבים בין חברי המועצה בישיבות החודשיות? חבר המועצה אייל מושיוב העביר הצעה לסדר במועצת העיר, לפיה כל חבר מועצה יקבל טאבלט שאליו יועבר כל החומר העירוני.

צילום: ShutterStock

כידוע, לפני כל ישיבת מועצה מקבלים חברי מועצת העיר חומר על נושאים שעל סדר היום והצעות השונות של חברי המועצה שעתידות לעלות לדיון. מדובר בדפים רבים שמודפסים עבור כל חברי המועצה והתוצאה היא מאות דפים שמודפסים ונזרקים בסופו של דבר לפח.

"אנחנו נמצאים במאה ה־21 והעברת המידע הכי מהירה היא במחשב ומיילים", מסביר מושיוב את המקור ליוזמה. "ההדפסה של הכל היא פשוט מיותרת. אני רוצה שכל חבר מועצה יקבל טאבלט בהשאלה, שיוחזר לעירייה בסוף השירות הציבורי שלו, ובאמצעותו הוא יוכל לעבוד כמו שנהוג בכל ארגון מתקדם. באמצעות הטאבלטים נימנע מהדפסה של דפים ונוכל לשמור על הסביבה שלנו".

אייל מושיוב | צילום: אבי מועלם

אלא שהיוזמה הברוכה של מושיוב דווקא נתקלה בביקורת מצד פעילים ירוקים שטענו כי צריכת החשמל של הטאבלטים פוגעת יותר בסביבה.

"החשמל שנדרש עבור טאבלטים רבים כל כך מזהם לא פחות", טוענת דורית קורן, פעילת איכות סביבה, "הדפים היום הפכו למקור מיחזור ואפשר להשתמש בהם פעמים רבות".

בתגובה לכך אמר מושיוב, "נייר אפשר למחזר, אבל עדיין כדי להפיק נייר כורתים עצים ובינינו, המון לא טורחים בכלל למחזר".

למרות הביקורת, בשלב זה קיבלו חמישה חברי מועצה, מושיוב ביניהם, טאבלטים לצורך פיילוט ואם הדבר אכן יימצא יעיל וחסכוני יותר יעברו שאר חברי המועצה לעבוד בשיטה זו.