אבי סימוביץ מראשון לציון נדהם לגלות שמישהו פרץ את תיבת הדואר שלו ופתח את המכתבים שהיו בה, ביניהם גם מסמכים רפואיים חסויים. הוא הגיש תלונה במשטרה אבל לטענתו הוחלט לסגור את התיק בטענה שאין מדובר בעבירה פלילית.

תיבות דואר | צילום המחשה: pixabay

"במשך שנים עבדתי בתחנת מד"א בעיר ושימשתי פרמדיק עד שלפני ארבע שנים, לצערי, נפצעתי בתאונה ומאז אני סוחב את הפציעה ומנסה להשתקם ממנה", הוא מספר השבוע.

"במהלך תהליך ההחלמה הגשתי גם תביעה לפיצויים נגד חברות הביטוח. באחת הפעמים התקשרה אליי מישהי מהנייד הפרטי שלה וביקשה פרטים אישיים, מה שהדליק אצלי נורה אדומה. בירור של המספר ממנו התקשרה גילה לי שמדובר בעובדת של חברת חקירות פרטית, והבנתי מזה שאחת מחברות הביטוח שכרו בלש שיעקוב אחריי ויבדוק שאני לא מנסה לרמות אותם".

לטענת סימוביץ, ככל הנראה במסגרת החקירה נפרצה גם תיבת הדואר שלו. "לפני כשנה גיליתי שהתיבה נפרצה ושמישהו עיין במכתבים רשמיים שלי, חלקם מאוד אישיים וחלקם גם מכילים מידע רפואי חסוי. אי־אפשר היה לפספס שהמכתב כבר נפתח ונקרא. ניגשתי עם כל החומרים למשטרה והם לקחו את הפרטים ואמרו שיבדקו את התיק וביקשו ממני לגלות סבלנות כי זה עלול לקחת כמה חודשים".

לדברי סימוביץ, כעבור מספר חודשים הוא ביקש לדעת מה עלה בגורל התלונה שהגיש, אך נאמר לו שהיא עדיין בבדיקה. מאז אף אחד לא יצר עימו קשר או סיפק לו מידע על התקדמות החקירה. "לאחרונה השארתי תלונה בדף הפייסבוק ונאמר לי שיחזרו אלי. כעבור מספר ימים התקשרו אלי ואמרו שכבר לפני למעלה מחצי שנה הוחלט לסגור את התיק מאחר שלא מדובר בעבירה פלילית. אני לא מבין איך פריצה לתיבת דואר וקריאת חומר חסוי זו לא עבירה פלילית", הוא אומר בכעס, "ובכלל למה אמרו לי שהתיק בבדיקה בעוד שעכשיו אומרים שהוא כבר נסגר?".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "עם קבלת התלונה נפתחה חקירה במשטרה. תיק החקירה נסגר לאחר שממצאי החקירה לא העלו חשד לביצוע עבירה פלילית".