התמונה שהופצה ברשת החברתית. צילום: shay foxiniano

פליקס כהן, תושב ראשון לציון, הצליח להטריל עיר שלמה כאשר העלה תמונה של מסוק באמצע רחוב רוטשילד באחד הפורומים העירוניים ותהה יחד עם כולם מדוע יש מסוק באמצע הרחוב. הפוסט ההיתולי התפשט כמו אש בשדה קוצים והפך גם לידיעה חדשותית באחד מאתרי החדשות.

"אני מטריל ידוע", מעיד על עצמו כהן. "רוב הפוסטים שלי הם על גבול המציקים או הבידוריים ויש לא מעט אנשים שיודעים שאני מזוהה עם זה. יש לי גם דף בשם 'מגודלים' ששם מעלים חומרים עם תוכן בידורי" הוא מספר.

למרות שהוא מעיד על עצמו שהוא מוכר בתחום, הפוסט שעלה מטעמו ביום שישי הצליח להפיל רבים בפח. "הייתי בים המלח בסוף השבוע ונכנסתי לפורום העירוני 'פורום תושבי ראשון לציון' ושמתי לב שאנשים שואלים ומתעניינים לגבי איזה מסוק שטס באוויר. אנשים שאלו אם מישהו יודע מה קרה או מה הסיבה שמסוק חג באוויר כבר דקות ארוכות וזיהיתי לחץ קל וזה הספיק כדי לנצל את ההזדמנות", הוא מספר בצחוק, "פניתי לחבר שלי בשם שי פוקסיאנו שמחזיק אצלו בנייד תוכנת עריכה וביקשתי ממנו שיכין תמונה של מסוק עומד באמצע רחוב רוטשילד ומשם זה כבר התחיל לעוף".

הפוסט המדובר גרף תוך זמן קצר מאוד מאות תגובות והתמונה נשלחה במכשירי הנייד, עברה מאחד לשני, מפה לאוזן והשמועה אודות המסוק שנחת באמצע הרחוב הפכה לפיסת חדשות עסיסית. אחת מאפליקציית החדשות המתפרצות אף הגדילה לעשות ושיגרה ידיעה חדשותית אודות המסוק שנחת באמצע הרחוב בראשון לציון.

"התקבלו כל כך הרבה תגובות של אנשים בפייסבוק. כאלו שממש נבהלו וכתבו 'מה קרה לטייס? או 'אוי ואבוי נקווה שכלום לא קרה'. היו גם תגובות מצחיקות יותר כמו 'איך יכול להיות שהוא מצא חנייה ברוטשילד?'.