את חג הפסח הזה נאלצו בני הזוג עמר וששת ילדיהם לחגוג מחוץ לבית, זאת בעקבות שריפה שפרצה בביתם ברחוב אברמוביץ' במוצאי שבת האחרונה. כעת הם פונים בבקשה לכל מי שיכול, להירתם לסיוע כדי להשיב להם את שאבד בשריפה, "לצערי לא היה לנו ביטוח על הבית והכל אבד לנו ברגע", אומרת שירי עמר בכאב.

הבית השרוף. "ראינו פטריית אש". צילום: פרטי

במוצאי שבת, בזמן שכולם היו עסוקים בניקיונות לקראת החג המתקרב, מצאו עצמם בני משפחת עמר בסיוט.

"זה היה בחצות, שמענו פיצוץ אדיר מתוך הסלון", מספרת שירי, "יצאנו לשם מהר וראינו כמו פטריית אש, ממש כדור אש שמתפשט בשניות עם עשן שחור סמיך. כל הדבר הזה קרה למול עינינו בכניסה לבית. בזמן הזה היינו כולנו בבית, אני, בעלי וששת הילדים שלנו".

הבעל סיכן את עצמו כדי לחלץ את הילדים. "באותו הרגע הוא רץ לסלון כדי לחלץ את שלוש הבנות", משחזרת שירי. "הוא נכנס מתחת ללהבות וגרר אותן מתחת, כשהוא זוחל על הרצפה. אני מהר לקחתי את שלושת הבנים והברחתי אותם החוצה. הבנות ספגו כוויות וגם אני עם כוויות על הפנים שהצריכו טיפול רפואי ואשפוז".

לדברי בני המשפחה, סיבת הדליקה עוד נחקרת, אך נבדק החשש שהגורם לה היא בטריית קורקינט שהתלקחה וגרמה לפיצוץ. "הבת שלי חגגה יומולדת 16 ביום ראשון, האירוע שאמור להיות הכי מתוק הפך לכואב", אומרת שירי, "אבל מצד שני היא קיבלה את החיים שלה במתנה".

בני המשפחה ההמומים עדיין מתאוששים מהטראומה שחוו, אבל גם נאלצים לחשוב על העתיד.

"אנחנו עדיין מתאוששים, אבל זה ייקח זמן. זה לא דבר שאפשר לשכוח מהר", מסכמת האם. "כרגע אנחנו על מזוודות. לצערי, לא היה לנו ביטוח על הבית והכל אבד ולכן אין לי ברירה אלא לבקש סיוע של אנשים. נודה לאנשים שיוכלו לסייע כספית או בעלי מקצוע שירצו לסייע בהתנדבות".

מי שמבקש לסייע לבני המשפחה מוזמן ליצור קשר בטלפון: 0524373644.