לילות החופש הגדול הפכו קשים מנשוא עבור תושבי רחוב מלכי ישראל בראשון לציון. לדבריהם, גינה קטנה ליד ביתם הפכה מקום מפגש עבור חבורות בני נוער שיכורים שמחפשים מקום שקט לשתות בו. "התלוננתי בפני העירייה על המפגע ולמרות שהבטיחו לי שזה יטופל, המקום ממשיך להיות מוקד לשתיינים", אומר קובי נאמן, תושב האזור.

הגינה הפכה מוקד לשתיית אלכוהול | צילום: באדיבות תושבים

לטענת התושבים מיקום הגינה, שקטה ונחבאת מהעין באזור הוילות ברמת אליהו, הפך אותה לנקודת מפגש לאנשים המחפשים פרטיות. "בגלל המיקום הנסתר של הגינה, המקום הפך להיות כזה שמשך אליו במשך תקופה ארוכה כל מיני זוגות נאהבים שקיימו שם יחסים, ואנחנו מצאנו בבוקר אמצעי מניעה. לשמחתי זו תופעה שכמעט נעלמה אבל התחלפה באחרת", מספר נאמן. 

לדבריו, מדי לילה מגיעות לגינה חבורות בני נוער, "משתכרים וצועקים כאילו אין אף אחד בסביבה. אנשים מפחדים לרדת ולבקש מהם שקט מחשש שהם יפגעו במי שמעיר להם. התקשרתי כמה פעמים למוקד העירוני, ודיווחתי על רעש. תמיד קיבלתי תשובה שזה בטיפול והם שולחים ניידת שתפתור את הבעיה, אבל אני לא רואה את זה קורה. הרעש ממשיך כמעט בכל לילה. שום דבר לא משתנה, וכל ערב הם מגיעים הנה עם רכב, מה שאומר שהם אפילו לא מתגוררים כאן. מתי מישהו יעזור לנו?". 

מעיריית ראשל"צ נמסר בתגובה: "השיטור העירוני יגביר נוכחות במקום ויבצע אכיפה בהתאם".