משפחה המתגוררת בבית פרטי בראשון לציון חייבת הרבה לעובדת הניקיון שהם מעסיקים, זאת לאחר שבזכות תושייה שלה היא הצליחה להביא ללכידתו של הפורץ במהלך עבודתו.

תושייה של עוזרת בית | צילום: shutterstock

במהלך החודש האחרון, מדי בוקר, השקיפה כנופיית פורצים על וילה יוקרתית במערב העיר. הפורצים למדו במשך הזמן את ההרגלים והשגרה של בני המשפחה, מתי כל אחד יוצא מהבית ובאילו שעות הבית ריק והכי נוח לפרוץ אליו בלי להסתכן בהפרעות מיותרות.

כשהרגישו שיש בידיהם את כל המידע הרלוונטי, החליטו הפורצים שהם מוכנים ויודעים היטב כיצד לפעול אך למרבה צערם, הם לא לקחו בחשבון את עוזרת הבית.

באחד הימים, לאחר שאחרון הדיירים עזב את הבית סמוך לשעה שמונה וחצי בבוקר, הגיעו שלושת הפורצים לבית כשהם עוטים על ידיהם כפפות ונכנסו דרך דלת המרפסת שנותרה פתוחה.

הם לא ידעו שבאותו הזמן נמצאת עוזרת הבית באחד החדרים ועסוקה בעבודתה. בשלב מסוים, נכנסו הפורצים לחדר והבחינו בעובדת הניקיון. הם התנפלו עליה, לקחו אותה לקומה העליונה, שם סגרו אותה באחד מחדרי הבית והמשיכו במלאכתם.

עוזרת הבית לא איבדה את קור הרוח וכעבור מספר דקות, תוך שהיא מנצלת את חוסר תשומת הלב של הפורצים שהיו עסוקים באיסוף פריטים יקרי ערך, נמלטה מהבית והזעיקה את המשטרה.

כשהשוטרים הגיעו לבית הפורצים כבר לא היו במקום, אולם סריקה מהירה בסביבה הביאה ללכידתו של אחד מהם, כשהוא עדיין לבוש שחורים ועוטה על ידיו כפפות.

במהלך החקירה שמר הפורץ על שתיקתו ורק סיפר כי הוא וחבריו ריחמו על עוזרת הבית ולכן לא כפתו אותה כפי שהתכוונו לעשות. לאחר חקירה מאומצת נלכדו החשודים בפריצה.

בימים האחרונים הוגש כתב אישום נגד הפורצים בגין התפרצות לדירה.