התנועה לאיכות השלטון הגישה השבוע תלונה במשטרה, זאת לאחר שבמהלך הסיבוב השני של מערכת הבחירות לראשות עיריית ראשל"צ נשלחה לתושבים הודעה הקוראת להם שלא להצביע לראש העיר דאז, דב צור.

 צילום: shutterstock

בהודעה, שנשלחה ביום 13.11.18, נכתב: "התנועה לאיכות השלטון: בבואכם לקלפי זכרו – דב צור מושחת, לא מצביעים למושחתים. מנקים את הרשויות המקומיות". בתנועה לאיכות השלטון מדגישים שהודעה זו נשלחה ללא ידיעת התנועה ולא בהסכמתה.

"מדובר בהודעה שפוגעת קשות באמון הציבור בתנועה ובשמה הטוב של התנועה, שמקור כוחה נובע מהיותה א-פוליטית. כל מראית עין של תמיכה מוצהרת במועמד כזה או אחר פוגעת באובייקטיביות של התנועה, פוגעת באמון הציבור בה ובעשייתה הציבורית", מסבירים בתנועה, ומספרים שביום הבחירות התקבלו תלונות רבות בקרב חברי התנועה בעניין ה"מעורבות הפוליטית" שלה לכאורה בבחירות המקומיות. 

עוד טוענים בתנועה שמדובר בהודעה שהתחזתה להיות הודעה רשמית מטעם התנועה, ועשויה הייתה להביא לשינוי בדפוסי ההצבעה של תושבי ראשל"צ.

"באופן זה פגע שולח ההודעה פגיעה חמורה בזכות לבחור ולהיבחר. פגיעה זו שמה לה למטרה להונות את הציבור ולכן היא עבירה פלילית לכל דבר ועניין המחייבת את התייחסות משטרת ישראל. על כן מבקשת התנועה לפתוח בחקירה פלילית בנוגע להודעה השקרית שנשלחה בשמה של התנועה", נמסר.