עבודת פקחי העירייה היא פעמים רבות כפוית טובה, בעיקר בשל קללות ואלימות שהם סופגים לעיתים מתושבים זועמים. מקרה כזה התרחש לפני כחודשיים, כאשר תושב העיר איים על פקח עירוני שנתן לו דו"ח. באופן שלומיאלי, אותו תושב עשה זאת בחניון המשטרה - מה שהביא בקלות ובמהירות למעצרו ולהגשת כתב אישום נגדו.

עצור. צילום: shutterstock

פקחי העירייה של ראשון לציון מוצאים עצמם לעיתים קרובות מול תושבים שמתווכחים איתם ומאיימים עליהם. לא אחת זה מתדרדר לאלימות פיזית. לכן הוצמדו לפני כחודש מצלמות לגופם של הפקחים, כדי להגביר את תחושת הביטחון שלהם.

לאחרונה נתקל תושב העיר, גבר כבן עשרים, בפקח של החברה לביטחון בזמן שהאחרון רשם לו דו"ח על חניה לא חוקית. הצעיר התחיל להשתולל ואף איים על הפקח בקראו לעברו: "יש לי את השם שלך, לא כדאי לך להתקרב לשכונה שלי". הצעיר הוסיף עוד סדרה של קללות ואף הצהיר: "חכה חכה, תגיע אליי לשכונה ואני אפנצ'ר אותך, תעבור לידי בשכונה שלי ולא תישאר בחיים".

בתוך מבול הצעקות והאיומים לא הבחין הצעיר העצבני שהוא נמצא בחניון של תחנת המשטרה המקומית ברחוב ז'בוטינסקי - מה שהביא במהירות למעצרו. השוטרים, שקיבלו דיווח על צעקות בקרבת התחנה, הזדרזו והגיעו למקום, והצעיר המקלל עוכב לחקירה בתחנה. במהלך חיפוש נמצאו על גופו שני סכינים.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד הצעיר בגין איומים ואחזקת סכין שלא כדין.