בית עלמין 'ירקון' | צילום: שירות מיינט

עיריית ראשון לציון מספקת שירותים רבים לתושב במסגרת תחומי רווחה, חינוך ועוד. כעת מבקש חבר המועצה והמשנה לראש העירייה אפי משה שהעירייה תסייע לתושבים שיקיריהם נפטרו, ואין ביכולתם לממן אוהל אבלים וציוד נלווה.

לאחרונה השיקה העירייה שירות חדש לתושב בשיתוף עמותת 'ידידים' שבמסגרתו יוכלו התושבים לקבל סיוע בהחלפת גלגל או שירותי דרך נוספים. כעת מבקש חבר המועצה משה לסייע לתושבים גם במקרים פחות שמחים.

בהצעה ששלח משה לראש העירייה נכתב: "בחודשים האחרונים פנו אליי לא מעט משפחות אבלות בבקשת סיוע עירוני. עיקר בקשתם היתה העמדת אוהל אבלים לרשותם, מטעם העירייה, למשך תקופת השבעה. בנוסף לאוהל זקוקות אותן משפחות גם לשולחנות וכיסאות פשוטים, למאווררים או תנורים ולכבלי תאורה".

משה מדגיש כי מרבית הפניות שקיבל היו ממשפחות מעוטות יכולת או ממשפחות שעקב אבלן ומצבן בעקבות הבשורה המרה מתקשות לטפל בלוגיסטיקה המורכבת.

"נכון להיום אין בידי העירייה ציוד זה ולכן אין ביכולתנו להעמידו לשירות התושבים ובוודאי שלא באופן מיידי, כמתבקש ממצב של אבל שבא בהפתעה", הוא כותב ומציע כי העירייה תרכוש ארבעה אוהלי אבלים וכן שולחנות וכיסאות, מאווררים ותנורים וכבלי תאורה אשר יועמדו לרשות תושבי העיר במידת הצורך. "הציוד יאוכסן במתקני שפ"ע ויועמד על ידי המינהל לציבור לפי דרישה", כותב משה בהצעתו, "ובמידת הצורך ידאג מינהל שפ"ע לסייע לאבלים גם בשינוע הציוד לפתח ביתם וככל הניתן גם להתקנתו".

משה מציין כי בחן את העלויות וכי מדובר בסכום זניח ביחס לתמורה המשמעותית והחשובה כל כך לציבור. ההצעה צפויה לעלות לדיון בישיבת הנהלת העיר הקרובה. 

לפי ההצעה, העירייה תרכוש ארבעה אוהלי אבלים וכן שולחנות וכיסאות, מאווררים ותנורים וכבלי תאורה אשר יועמדו לרשות תושבים אבלים בעיר במידת הצורך