תושב ראשון לציון שנעצר על ידי המשטרה לאחר ששרף מכולת קרטונים בתחנת דלק במרכז ראשון לציון יכול להתמודד על תואר 'התירוץ האומלל ביותר'. לטענתו, הסיבה להצתה נבעה מהיותו אזרח טוב. חוקרי המשטרה פחות התחברו להסבר. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום.

הצית שריפה | צילום: pixabay

לפני כשלושה שבועות, לקראת שש אחר הצהריים, נכנס תושב העיר, גבר כבן 50, לחנות נוחות הנמצאת בתחנת דלק במרכז העיר. לטענת המוכר בחנות, הגבר העסיק אותו בשאלות לא רלוונטיות עד שלבסוף נאלץ לדרוש ממנו לצאת מהחנות. בעקבות זאת, התפתח ריב מילולי שבסופו החליט המוכר להזעיק את המשטרה, דבר שגרם לגבר לעזוב את המקום.

זמן קצר לאחר מכן חזר אותו גבר כשבידו סיגריה ועל פי החשד הצית את מכולת הקרטונים שנמצאת מחוץ למבנה. העובד הבחין לפתע בשריפה שפרצה במקום ולחץ על כפתור החירום. עובר אורח שעבר במקום נכנס, נטל את מטף הכיבוי וכיבה את הדליקה.

בעקבות אירוע ההצתה, עצרה המשטרה את הגבר החשוד וביקשה ממנו הסברים למעשיו, אך בתחילה נענתה בהכחשה גורפת כשגם סרטון וידיאו שלו יוצא מהמקום לא סייע.

בחקירות נוספות שהתקיימו לאחר מכן שינה הגבר את גרסתו וסיפר לחוקרים כי בסך הכל רצה להפגין אזרחות טובה ולבחון כמה זמן לוקח לעובדים במקום לכבות שריפה. על אף הגרסה המעניינת הוחלט שלא לקבל את ההסבר ולהגיש כתב אישום נגדו בגין שימוש באש ובחומר דליק.