בחודש שעבר רכב שחר הדר, תושב ראשון לציון, 40, על קורקינט חשמלי בתל אביב עד שנהג מונית חסר זהירות פגע בו והעיף אותו לכביש.

כעת, אחרי שלושה שבועות של אשפוז וכאבים, הוא קיבל על עצמו את השליחות להפיץ את חשיבות הזהירות בדרכים. "חשוב למקד את זה כמה שיותר עבור הציבור כדי שלא יגיעו למצב שאני הגעתי", הוא אומר.

שחר הדר אחרי התאונה. צילום: פרטי

הדר לא ישכח את יום התאונה. זה קרה לפני שלושה שבועות, בשעות הבוקר, כשרכב על הקורקינט החשמלי שלו ברחוב אלנבי בתל אביב. "רכבתי בצורה הבטוחה ביותר שיכולה להיות, עד שפתאום נהג מונית חסר זהירות פגע בי והעיף אותי לכביש".

מה אתה זוכר?

"במשך דקות ארוכות שכבתי שם כשנהגים ורוכבים אחרים ראו אותי, אבל אף אחד לא עצר לעזור לי. רק אחרי פרק זמן הגיעו אנשים והחלו לטפל בי והזמינו אמבולנס שפינה אותי לבית החולים איכילוב.

"בבית החולים גילו לי שבר בירך ומיד הכניסו אותי לניתוח שכלל גם השתלת פלטינות. במשך כמעט שבועיים נשארתי לאשפוז ולאחר מכן המשכתי לאשפוז יום בבית החולים השיקומי רעות, שבו אני נמצא עד היום".

בעקבת התאונה והזמן הרב שבו שהה בבית החולים, החליט הדר למנוע את התאונה הבאה דרך הסברה ותוכנית מסודרת שעליה הוא עמל בימים אלו.

תסביר. 

"אני אדאג שנערים שעולים על הכלים האלו ידאגו להצטייד באמצעי בטיחות, מגנים וקסדות, ילמדו לא לעבור ברמזורים אדומים ולהיות ערים גם לרכבים סביבם אפילו אם הם עצמם רוכבים בזהירות. חשוב לי לקדם את זה כדי למנוע עוד תאונות וכאבים כמו שאני עברתי".

ומי שרוצה לסייע?

"מי שעבר תאונה ומעוניין להצטרף אלי ליוזמה יכול לפנות אלי דרך דף הפיסבוק שלי ואני אצרף אותו בשמחה".