בתום מאבק בירוקראטי ואיומי ביטול, הערב צפויה להתקיים לבסוף ההופעה של להקת "הפרויקט של רביבו" במתנ"ס שיכון המזרח.

הפרויקט של רביבו, צילום: טל שחר

ההופעה, שעמדה בספק בשל חוסר באישורים מצד המשטרה וכיבוי האש וללא אישור עסק, תצא בסופו של דבר לפועל לאחר שהתקבל אישור חד יומי. למרות הכל טען מחזיק תיק רישוי עסקים בעירייה, חבר המועצה אפי משה, כי "מי שיגיע הערב להופעה נמצא בסכנה".

לפני כמה ימים פורסם ב"מיינט ראשון" כי ההופעה עתידה להתבטל לאחר שהמתנ"ס בשיכון המזרח לא השיג את האישורים המתאימים. חבר המועצה משה אף שלח מכתב בנושא לראש העירייה אז קינסטליך, שבו הסיר את האחריות מקיום האירוע וביקש למצוא לו מקום חלופי או לבטלו.

בשל הפרסומים החלה העירייה בפעילות מאומצת לקבלת אישור, שהתקבל לבסוף בדמות אישור חד יומי להופעה.

"לא ברור איך מקום שאתמול לא היה בטיחותי ומחר לא יהיה בטיחותי, יהפוך ליום אחד לבטוח עבור המבקרים", תהה משה. "אני לא מוכן לקחת על כך אחריות והודעתי לעירייה שקיום המופע על אחריותם. מי שיגיע בערב להופעה נמצא תחת סכנה".

על אף דבריו של משה, מכיבוי האש נמסרה גרסה אחרת לגמרי לפיה כלל לא התקבלו הוראות חריגות מצידם. "המקום עם אישור כבאות והצלה משנת 2015.

"שום גורם חיצוני, כולל עיריית ראשון לציון, לא קיבלו פנייה משרותי הכבאות באשר לסידורי בטיחות אש במקום. מבחינתנו המקום מאושר כדת וכדין כבר שנה רביעית ברציפות עם כל האישורים", הבהירו משירותי הכבאות בעיר.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "לאחר שהמקום עמד בכל תנאי הבטיחות ודרישות המשטרה לקיום האירוע ניתן האישור. אישור המשטרה הוא רק חלק ממכלול האישורים הנדרשים. האישור הסופי נמצא באחריותה הבלעדית של הרשות המקומית".