גבר בשנות ה־40 לחייו מראשון לציון יכול לקטוף את תואר 'הפורץ החצוף ביותר', זאת לאחר שהתברר כי בזמן שהיה אמור להגיע לדיון משפטי, היה עסוק בדברים "חשובים" יותר במרכז העיר.

פורץ חצוף | המחשה: Shutterstock

לפני כחצי שנה נעצר הגבר בחשד שפרץ למספר בתים באיזור המרכז. החוקרים ייחסו לו את האחריות לפריצות, שכולן התבצעו באותה הדרך. לאחר חקירה הוגש נגד האיש כתב אישום. כחודש לאחר מכן נערך דיון משפטי שבו אמור היה הגבר להופיע ולענות לשאלות התובע והשופט, אך פרקליטו שהתייצב לדיון הציג אישור רפואי שלפיו הנאשם אינו בקו הבריאות ולכן אינו יכול להופיע לדיון המשפטי.

באותו הזמן גילה תושב ראשון לציון בחדר השינה שלו גבר זר, שידיו עטויות כפפות והוא מחטט במגירות. בעל הבית דרש מהאיש להזדהות אך הפורץ דרש ממנו לפנות לו את הדרך ולפתוח את דלת הכניסה לבית אחרת ירצח אותו. בעל הדירה המבוהל שחשש לשלומו מיהר להיענות לבקשת הפורץ שנמלט מהבית תוך שהוא לוקח עימו מעטפה ובתוכה 6,000 שקל במזומן

כשנותר לבד בבית מיהר בעל הדירה להזעיק את המשטרה המקומית וזו פתחה בחקירה. בעזרת ממצאים בדירה התברר כי מי שעומד מאחורי הפריצה הוא לא אחר מאשר אותו פורץ, שבכלל היה אמור להיות באותה העת בבית המשפט ולהסביר את גרסתו לכתב האישום

בשבוע שעבר הוגש נגד החשוד בפריצה כתב אישום נוסף, שמצטרף לכתבי אישום נוספים, הפעם בגין איומים והתפרצות לדירה ונטילת רכוש. במהלך הדיון הראשון הוחלט שלא לשחררו למעצר בית והוא ייאלץ להישאר במעצר לאורך כל הדיון המשפטי בעניינו.