אנשי השירות הווטרינרי עם ג'רי החתול | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

כוחה של הרשת החברתית: בזכות הודעה שהועלתה לפייסבוק ניצלו חייו של ג'רי, חתול ספינקס ללא פרווה, ובעליו המודאגים אותרו בצרפת.

הכל החל כאשר בשבוע שעבר התקבלה פנייה במוקד העירוני על חתול מגזע ספינקס נטול פרווה שנמצא פצוע ברחוב במערב העיר. מפקח השירות הווטרינרי, מוטי יפת, מיהר לשטח ולקח אותו לטיפול במרפאת השירות הווטרינרי.

"מדובר בחתול שאין לו פרווה והימים קרים לא מומלץ לו להיות בחוץ" אמר המפקח יפת "הרגשתי שהוא בהיפותרמיה. חיממתי אותו במרפאה על ידי סדין ונורת חימום. כשראינו שהוא מתקשה לנשום, העברנו אותו לבית החולים הווטרינרי".

החתול ג'רי לאחר הפציעה | צילום: עיריית ראשל"צ

בבדיקה בבית החולים הווטרינרי בבית דגן נמצא כי החתול נפגע קשה בעיקר מקרע בסרעפת שגרם לפגיעות באיברים פנימיים. החתול עבר ניתוח מורכב שייצב את מצבו ולאחר מכן קיבל תרומת דם. מכיוון שמדובר בחתול נדיר, היה ברור שיש לו בעלים ולכן החל מרוץ לאיתור הבעלים. העירייה פרסמה פוסט בפייסבוק ובו נכתב:

אמש נאסף בשעות הלילה חתול גזעי גוסס מגזע ספינקס על ידי מפקח השירות הווטרינרי מוטי יפת, הוא הובהל לטיפול ראשוני וחימום במרפאה העירונית. נמצא כי עבר טראומה משמעותית. החתול הועבר לבית החולים הווטרינרי במצב קשה ועבר ניתוח מורכב. תושב שיש לו הוכחת בעלות על החתול מוזמן לפנות לשירות הווטרינרי.

הפוסט על גרי החתול | צילום מסך עיריית ראשל"צ

תושבי ראשון לציון החלו לשתף, וכעבור מספר שעות הגיעה ההודעה עד למשפחתו ששהתה בצרפת. הם מיהרו לרכוש כרטיס טיסה ולטוס חזרה לישראל.

 "קיבלתי את ההודעה ולא יכולתי לנשום" משתפת תמרה גולקוביץ'. "מיד אני ובעלי חיפשנו כרטיס טיסה חזרה הביתה. העירייה פעלה ממש טוב וזה מאוד מרגש. הוא היה במצב קשה ועבר ניתוח מורכב. אנחנו בטוחים שהוא עבר טראומה קשה. אנחנו רוצים להיות איתו כשיתאושש".

משפחת גולקוביץ עם החתול ג'רי | צילום: עיריית ראשל"צ

רופא השירות הווטרינרי, ד"ר תומר ניסימיאן, מציין כי אכן החתול היה במצב קשה מאוד וכעת, לאחר הניתוח, הוא מתאושש ונראה טוב.